Суд відмовився заарештовувати Лавриновича

Поділитися
Суд відмовився заарештовувати Лавриновича Лавриновича не заарештували © Андрій Товстиженко, DT.UA
Суд не угледів підстав для арешту колишнього міністра юстиції і обрав йому запобіжний захід у вигляді внесення застави 1 мільйона 218 тисяч гривень.

Печерський райсуд Києва вирішив не заарештовувати колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича, обравши йому міру запобіжного заходу у вигляді внесення застави на суму тисячу мінімальних заробітних плат, що становить 1 мільйон 218 тисяч гривень.

Відповідне рішення ухвалив на засіданні слідчий суддя Олег Білоцерківець.

Суд не угледів підстав для арешту Лавриновича.

Під час судового засідання представники прокуратури просили обрати для екс-міністра запобіжний захід з можливістю внесення застави 8,6 млн грн.

Після завершення засідання, Лавринович сказав журналістам, що має намір оскаржити рішення суду в апеляційному порядку. При цьому він зазначив, що в разі необхідності, його син Максим Лавринович може внести за нього необхідну суму.

Раніше перший заступник генпрокурора Юрій Севрук заявив, що в Генпрокуратурі обіцяють зробити все можливе, щоб Лавринович не зміг ухилитися від слідства, покинувши країну, але питання про взяття під варту або освбождении під заставу "буде вирішувати конкретний слідчий". "Суд, відпускаючи під заставу, покладає зобов'язання, забирає паспорт, буде контролювати його поведінку", - розповів Севрук, зазначивши, що інструменти для уникнення подібної ситуації хоч і обмежені, але є.

За версією ГПУ, мова йде про факт розтрати Лавриновичем шляхом зловживання службовим становищем державних коштів у сумі понад 8,5 млн грн, "незаконно і безпідставно витрачених на залучення іноземної фірми з метою приховування фактів злочинного порушення законодавства правоохоронними органами і судом під час провадження розслідування і судового розгляду в суді справи Юлії Тимошенко".

13 липня Генпрокуратура повідомила про підозру екс-міністрові юстиції Лавриновичу. Він підозрюється в розтраті понад 8,5 млн грн.

ГПУ запідозрила Лавриновича розтраті бюджетних коштів ще в травні 2014 року. Тоді ж почалося досудове розслідування відносно колишнього міністра.

1 липня 2015 року Генпрокуратура внесла в Печерський райсуд Києва клопотання про взяття його під варту. Проте 8 липня слідчий суддя обрав Лавриновичу запобіжний захід у вигляді застави 300 мінімальних заробітних плат, тобто 365,5 тис. грн, без урахування того, що завдані державі збитки перевищують 8 млн грн та інших наявних ризиків. На зазначене рішення суду Генпрокуратура внесла апеляцію.

Лавринович у 1990 році був призначений членом Центрвиборчкому, 1993-го виконував обов'язки голови ЦВК. З 1994 року кілька разів ставав народним депутатом. З 2002 по 2005 рр. був головою Мін'юсту в уряді Анатолія Кінаха, в 2006-2007рр очолював той же відомство в уряді Віктора Януковича, в 2010-2013 роках був міністром юстиції в уряді Миколи Азарова.

Лавринович 3 липня 2013 року прийняв присягу члена Вищої ради юстиції, в 2013-14 рр. був головою ВРЮ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі