Топ Новини

Суд може зобов'язати Тимошенко виплачувати борг ЄЕСУ, якщо знайде у неї гроші

24 січня 2013 в 10:56

Суд може зобов'язати Юлію Тимошенко виплатити борг ЄЕСУ перед Міноборони РФ, але для цього потрібно знайти її майно. Екс-прем'єр задекларувала тільки квартиру у Дніпропетровську, яка давно заарештована слідством ще за "газовою справою".

timoshenko.jpg
3oko.net

Борг компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) перед Міністерством оборони РФ, який суд зобов'язав виплачувати український уряд, теоретично можна покласти на екс-прем'єра України Юлію Тимошенко, вважає перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

"Теоретично можливо через суд покласти борг на саму Тимошенко, але для цього потрібно знайти її майно. Адже вона декларує тільки квартиру у Дніпропетровську, яка давно заарештована слідством ще за "газовою справою"... Чи понесе Тимошенко за ці борги покарання, буде вирішувати суд. Ви ж знаєте, що матеріали справи про борги ЄЕСУ і вбивство Євгена Щербаня об'єднані, так разом і підуть до суду", - сказав перший заступник генпрокурора в інтерв'ю газеті "Сегодня".

Нагадаємо, що Міноборони РФ направило у Госпсуд Києва позов про виплату Україною 3,239 млрд грн боргів корпорації ЄЕСУ. Російська сторона вимагала притягти в якості відповідача, окрім Кабміну України, Держказначейство. ЄЕСУ у справі фігурує в якості третьої особи. Цей борг, за твердженням позивача, виник у кінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі Юлією Тимошенко не виконала гарантований урядом України на чолі з Павлом Лазаренком договір 1997 року про постачання корпорацією продукції для потреб російського оборонного відомства.

Представник ЄЕСУ в суді зазначив, що листи Лазаренка юридично не є держгарантією, а виконати постачання в повному обсязі корпорації завадив тиск з боку влади України. Представники уряду України на засіданні суду підкреслювали закінчення терміну позовної давності, а також стверджували про відсутність будь-яких держгарантій щодо зобов'язань ЄЕСУ.

Таким чином, Госпсуд Києва 19 вересня минулого року частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3,113 млрд грн. 25 вересня український Кабмін оскаржив це рішення. Апеляції на це рішення також подали Держказначейство і ЄЕСУ. Скарги були об'єднані в одне провадження.

Однак, 3 грудня Апеляційний Господарський суд Києва залишив чинним рішення Госпсуду Києва про виплату Кабміном боргів корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ.

17 грудня Мін'юст України подав до Вищого господарського суду України касаційну скаргу на це рішення.

Читайте також:

У Партії регіонів вважають, що Тимошенко вдає хвору, щоб уникнути суду

Україна почала виплачувати борг РФ ЄЕСУ

Власенко упевнений, що для закриття справи ЄЕСУ не обов'язкова присутність Тимошенко

За матеріалами: Сегодня
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...