Топ Новини

«Стоп цензурі!» Вимагає від влади заступитися за сайт «Дорожній контроль»

16 лютого 2012 в 16:19
Журналістська організація наголошує, що закриття сайту відбувається «на тлі згортання демократії і свободи слова в Україні».

Рух «Стоп цензурі!» звернувся до Вищої ради юстиції з вимогою дати оцінку закриттю сайту «Дорожній контроль», який публікував матеріали про зловживання співробітників ДАІ.

«Стоп цензурі!» вимагає дати оцінку діям судді Деснянського райсуду Києва Ольги Саламон, яка прийняла рішення про закриття інтернет-ресурсу.

Також рух закликає Міністерство внутрішніх справ оцінити дії інспектора ДАІ Геннадія Гетьманцева, через позов якого було прийнято це рішення.

У своїй заяві рух «Стоп цензурі!» висловлює обурення рішенням суду закрити сайт «Дорожній контроль».

«Йдеться не лише про обмеження прав однієї з найбільш активних громадських організацій в Україні. Таке рішення починає вкрай загрозливу практику, яка може бути використана проти всіх українських медіа та обмежити право громадян на інформацію», - сказано в заяві.

Рух звертає увагу, що суддя Саламон прийняла рішення про закриття сайту як засіб забезпечення позову інспектора ДАІ, чиї дії були висвітлені активістами «Дорожнього контролю».

«Це прямо суперечить нормам Цивільного процесуального кодексу України, який ясно говорить: «Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами», - зазначає «Стоп цензурі».

«Якщо йти за такою логікою, то виходить, що коли «Дорожній контроль» оскаржить рішення судді Саламон, то в забезпечення цієї апеляції має бути закритий весь Деснянський суд? Це абсурдно, антидемократично й небезпечно!», - заявляє рух.

Журналістська організація наголошує, що ці події «відбуваються на тлі згортання демократії і свободи слова в Україні, а також стосуються мережі інтернет - одного з осередків свободи в Україні».

Крім вимог до ВРЮ і МВС, рух «Стоп цензурі!» також закликає всіх колег та небайдужих громадян підтримати боротьбу «Дорожнього контролю» за право на існування і за свободу медіа, інформуючи про ситуацію навколо сайту і приєднуючись до «акцій прямої дії».

Читайте також:

Водіїв можуть заарештувати за відмову передати ДАІшнику документи


Водіям дозволили знімати дії даішників

ЗМІ: Начальство ДАІ подвоїло план з хабарів

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...