Сто видатних діячів просять Януковича помилувати Тимошенко

21 березня 2012 в 11:59
Близько 100 видатних діячів України, серед яких Левко Лук'яненко та Дмитро Павличко, просять Віктора Януковича помилувати Юлію Тимошенко. Позбавлення волі на 7 років вони сприймають як виклик усьому українському суспільству і наругу над демократією, свободою і правами людини. Діячі також вимагають змінити порядок здійснення помилування.

Близько 100 видатних діячів України - письменників, учених, діячів мистецтва, священиків УПЦ КП і УГКЦ - просять президента України Віктора Януковича помилувати екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

"Звертаємося до вас з проханням своїм указом невідкладно помилувати Юлію Тимошенко і повністю звільнити її від відбування несправедливого покарання", - йдеться в їхньому зверненні на адресу президента.

Лист оприлюднили на прес-конференції у середу герої України: письменник Дмитро Павличко, голова комісії з питань помилування при президенті України (2005-2008) Левко Лук'яненко, а також суддя міжнародного кримінального трибуналу по колишній Югославії в Гаазі Володимир Василенко.

"Політично мотивоване і протизаконне рішення про позбавлення волі на 7 років колишнього прем'єр-міністра України, голови партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко ми сприймаємо як виклик усьому українському суспільству, наругу над демократією, свободою і правами людини", - йдеться у зверненні.

"Незаконний вирок Печерського суду дискредитує не тільки українську державу, а й вас, як президента України, гаранта Конституції України, який мав би захищати права своїх громадян", - також підкреслюється у листі.

"Ми глибоко впевнені, що вам, пане президенте, слід піднятися вище за особисті образи і, щоб, нарешті, виправити цю ненормальну ситуацію, зупинити Україну від подальшого сповзання у хаос, політичної вендети, громадського протесту та незаконності", - підкреслюють представники української інтелігенції.У листі вказується, що для виправлення цієї ситуації голові держави необхідно змінити порядок здійснення помилування і закріпити право клопотання про це не тільки за самим ув'язненим.

Лук'яненко нагадав, що раніше при президенті України право клопотання про помилування було закріплено не тільки за ув'язненим, але і його рідними, іншими громадянами, громадськими організаціями. Однак указом президента Януковича від 16 вересня 2010 року порядок було змінено і право клопотання про помилування було закріплено тільки за ув'язненим.

За словами Лук'яненка, клопотання про помилування означає визнання законності вироку, тому Тимошенко, яка не визнала на суді законності свого вироку, не може звернутися за помилуванням.

Нагадаємо, Тимошенко не чекає від президента на помилування і не має наміру звертатися до нього з відповідним проханням.

Читайте також:

Тимошенко не хоче, щоб Янукович її помилував

Янукович сподівається на прохання Тимошенко про помилування

Українські інтелігенти назвали владу «грабіжниками українського народу»

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...