Топ Новини

Ставнійчук: Чинна Конституція морально застаріла і потребує змін

28 червня 2011 в 06:48
Чинна Конституція України в редакції 1996 року має низку недоліків, на які звертали увагу європейські інституції і тоді, коли вона приймалася, і в даний час.
02-Stavniychuk.jpg
Василь Артюшенко

Про це в ефірі "5 каналу" заявила керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації адміністрації президента, член Венеціанської комісії, радник президента Марина Ставнійчук.

«Конституція 1996 року є Конституцією пострадянського періоду. Так, вона увібрала в себе кілька позитивних демократичних положень. Але все ж Основний закон, прийнятий на той період, був дитиною свого часу, і певні недоліки мали місце. Про це європейські інституції говорили у той час, і звертають увагу української держави і на нинішньому етапі», - зазначила М.Ставнійчук.

На її думку, чинний Основний закон потребує внесення низки змін. «Тому і розпочато конституційний процес. Необхідно говорити про нові методологічні підходи до формування положень Конституції України, враховуючи рух України в європейську сторону розвитку, рух України до демократизації, рух до держави, де дійсно переважає принцип верховенства права, до створення відкритого, громадянського суспільства, до створення тих взаємовідносин суспільства і держави , де людина є основною цінністю», - підкреслила М.Ставнійчук.

Нагадаємо, сьогодні, 28 червня, Україна святкує День Конституції.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...