Топ Новини

США визначили пріоритети щодо України: вільні парламентські вибори і звільнення Тимошенко

4 жовтня 2012 в 14:35
Помічник держсекретаря з питань громадських справ Державного департаменту США з питань пріоритетів зовнішньої політики США Майкл Хаммер вважає, що Україна зобов'язана звільнити Юлію Тимошенко і провести демократичні вибори.
timoshenko33
vtabloid.com

Державний департамент США підтверджує свої пріоритети у відношенні України: вільні і справедливі парламентські вибори і звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Про це 4 жовтня в ході інтернет-конференції повідомив помічник держсекретаря з питань громадських справ Державного департаменту США з питань пріоритетів зовнішньої політики США Майкл Хаммер.
 
Зазначивши, що питання України, так само як і Грузії, не так давно обговорювалося в рамках зустрічі міністрів ЄС і НАТО, помічник держсекретаря сказав: "Ми працюємо з європейськими партнерами, наполегливо закликаючи (українська влада - ІФ) до прозорості і до того, щоб вони (вибори) були вільними, справедливими і дозволили б українському народові вибрати своїх майбутніх лідерів. І ми будемо продовжувати це робити ".
 
Хаммер навів в приклад нещодавніх парламентських виборів у Грузії. "Якщо подивитися на те, що сталося в Грузії, то дуже обнадійливо бачити такі вибори, які дозволили грузинському народу обрати своїх лідерів. І Україна повинна дивитися і бачити, що і як робить її сусід для того, щоб це відбулося (і в Україні) ", - пояснив він.
 
 
Помічник держсекретаря знову підтвердив позицію США щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко. "Ми залишаємося стурбованими щодо того, що колишній прем'єр-міністр Тимошенко залишається в ув'язненні. Вона повинна бути звільнена", - заявив він, додавши, що дана ситуація не сприяє клімату виборчої кампанії.
 
"Це питання, яке є першочерговим для інтересів США і європейських. Ми працюємо разом, і ми будемо просуватися вперед, намагаючись робити це знову, працювати для того, щоб гарантувати, що ці вибори пройдуть так, як цього заслуговує український народ", - заявив Хаммер.
 
 
За його словами, США готові підтримати "моніторингові зусилля, надаючи фонд для надання допомоги".
 
"Ми сфокусовані на тому і намагаємося закликати (українська влада) до прозорих, вільним і справедливим виборам в Україні. Ми постійно закликаємо звільнити екс-прем'єра Тимошенко і покінчити з виборчим переслідуванням в Україні. Це питання, яке у фокусі нашої уваги. Ми робимо все , що ми можемо, щоб переконати українську владу провести ці вибори вільним і справедливим чином", - ще раз позначив позицію США щодо України помічник держсекретаря.
 
Як повідомлялося, 22 вересня Сенат США прийняв резолюцію S.Res. 466. Документ закликає до звільнення з в'язниці колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, а також провести парламентські вибори «чесно та прозоро у відповідності зі стандартами ОБСЄ».
 
Разом з тим, МЗС України висловив сумнів з приводу загальної підтримки резолюції. У відомстві, зокрема, вказали, що текст резолюції не проходив обговорення на засіданні комітету Сенату США з міжнародних прав і був прийнятий в пакеті з 11 іншими документами з різних питань.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...