США та Євросоюз стурбовані ходом виборчої кампанії в Україні

24 жовтня 2012 в 17:35
Клінтон і Ештон нагадали Януковичу, що він був обраний президентом в 2010 році на демократичних виборах. «Тими виборами українці встановили власний високий стандарт, якого необхідно дотримуватися на виборах в цьому місяці».
Hillary Clinton, Catherine Ashton.jpg
novinite.com

Державний Секретар США Гілларі Клінтон та верховний представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої і безпекової політики Кетрін Ештон заявляють про тривожність тенденцій в Україні напередодні парламентських виборів, які відбудуться без участі лідерів опозиції, і перш за все – без Юлії Тимошенко.

«Ми шкодуємо через засудження лідерів опозиції під час судових процесів, які не відповідали міжнародним стандартам та через ненадання їм права брати участь у виборах. Українська влада має вирішити питання використання вибіркового переслідування, включаючи справи колишнього прем‘єр-міністра Юлії Тимошенко та інших колишніх високо посадовців», - йдеться у спільній статті високопосадовців США та ЄС для американського видання The New York Times, повідомляється на сайті Юлії Тимошенко.

Клінтон та Ештон нагадали, що за 21 рік незалежності Україна змогла стати важливим партнером у вирішенні численних нагальних глобальних та регіональних проблем, починаючи від нерозповсюдження ядерної зброї та харчової безпеки і врегулювання давніх конфліктів.

«Зараз Україна стоїть на вирішальному роздоріжжі. Багато з її сусідів у Центральній та Східній Європі продемонстрували світові, чого можливо досягнути за умов демократизації та економічного процвітання. Україна має можливості зробити теж саме. Зараз українській владі потрібно здійснити важливі кроки, щоб реалізувати цей потенціал», - переконана держсекретар США та верховний представник ЄС.

За їх словами, особливо це стосується зміцнення демократичних інституцій для забезпечення поваги до основних свобод. «Парламентські вибори в Україні наприкінці цього місяця стануть важливим показником для цих інституцій. Зараз в країні існують тривожні тенденції, що підтверджується останньою проміжною доповіддю місії спостерігачів БДІПЛ/ОБСЄ», - підкреслили Клінтон та Ештон.

«Ми стурбовані останніми повідомленнями про застосування адміністративного ресурсу на користь кандидатів від правлячої партії та через труднощі, з якими зіткнулися деякі ЗМІ. Також ми стурбовані через те, що ЦВК продовжує проводити передвиборчі засідання за закритими дверима та відсутністю представників деяких політичних партій в окружних та дільничних комісіях. Роздача матеріальної та фінансової винагороди виборцям – це ще одне питання, яке потрібно розслідувати та припинити використовувати», - наголосили високопосадовці США та ЄС.

Клінтон та Ештон підкреслили, що Сполучені Штати та Європейський Союз роблять свій внесок у вільні і чесні вибори, підтримуючи спостерігачів за виборами, допомагаючи проводити навчання для членів виборчих комісій, заохочуючи до роботи з виборцями та захищаючи права кандидатів і виборців.

«Але це – не вибори у Європейському Союзі чи Сполучених Штатах. Це - вибори в Україні. Це – момент, коли українські лідери повинні завойовувати голоси своїх громадян. Вони очікують від президента Віктора Януковича і його уряду, що вони вирішать ці проблеми, особливо щодо гарантування дотримання права на політичну участь та вільного доступу до ЗМІ всіх кандидатів», - переконані вони.

Держсекретар США та верховний представник ЄС нагадали владі України, що новий президент у 2010 році був обраний в результаті найвільніших та найчесніших виборів в країні. «Тими виборами українці встановили власний високий стандарт, якого необхідно дотриматись на виборах цього місяця», - зазначили високопосадовці.

«Ми також пам’ятаємо про ширший порядок денний реформ в Україні. Хоча було досягнуто певного прогресу, ми сподіваємось, що ці вибори призведуть до рішучих і ефективних зусиль з боку лідерів країни щодо здійснення ключових реформ, в тому числі стосовно інвестиційного клімату та в енергетичному секторі. Тут на кону для майбутнього України стоїть дуже багато», - переконані Клінтон та Ештон.

Водночас держсекретар США та верховний представник ЄС підкреслили, що підписання Угоди про асоціацію України з ЄС можливе лише за умови, якщо поважатимуться демократичні права українського народу, в тому числі свобода слова, свободи участі у політичному житті, свободи зібрання та свободи преси, якщо буде верховенство права та досягнуто прогресу у загальному порядку денному реформ.

«У наших глибоких спільних інтересах бачити незалежну, заможну і незворотньо демократичну Україну, асоційовану з Європейським Союзом. Ми прагнемо до глибшого, взаємовигідного партнерства з Україною та продовжуватимемо працювати заради того, щоб одного дня Україна повністю усвідомила свій власний потенціал та посіла своє місце серед сучасних демократій Європи», - підкреслили Клінтон та Ештон.

Читайте також:

Хілларі Клінтон вимагає звільнити Тимошенко «негайно і беззастережно»

Євросоюз розчарований, що Тимошенко і Луценко не можуть брати участь у виборах

Керівництво Євросоюзу вважає неможливим підписання угоди про асоціацію з Україною

В Євросоюзі констатували системний характер відходу України від європейських цінностей

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...