Топ Новини

США порадили Україні переглянути розуміння презумпції невинуватості

18 серпня 2012 в 08:29
На думку посла США в Україні Теффта, публічний діалог між всіма учасниками системи кримінального судоустрою (включно з адвокатами) повинен призвести до кардинальних змін у підходах.
tefft_znua.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Успішне застосування нового Кримінально-процесуального кодексу України, який набере чинності в листопаді 2012 року, залежить від перегляду учасниками системи кримінального судоустрою поняття "презумпція невинуватості", вважає посол США в Україні Джон Теффт.

"Ухвалення нового Кримінального процесуального кодексу дає Україні шанс переглянути розуміння презумпції невинуватості. Власне успіх нового Кримінального процесуального кодексу залежатиме від нового розуміння цього основоположного принципу права", - написав дипломат у статті для "Дзеркала тижня. Україна".

На думку Теффта, публічний діалог між всіма учасниками системи кримінального судоустрою (включно з адвокатами) повинен призвести до кардинальних змін у підходах. "Звісно, допоможе справі й запровадження надалі правил на заборону прокурорам, правоохоронцям, урядовцям та службовцям суду робити публічні заяви або поширювати інформацію, що порушує презумпцію невинуватості, — але без засадничого філософського зсуву серед службовців правової системи розв’язання цієї проблеми неможливо очікувати навіть при наявності добре прописаних законів", - зазначив посол.

Дипломат підкреслив, що в Україні презумпцію невинуватості ігнорують у двох випадках: "під час рутинного затримання людей, підозрюваних і/або обвинувачуваних у скоєнні злочину, та при виголошенні публічних заяв політиками і прокурорами, які якраз повинні краще знати закон, про чиюсь винуватість задовго до закінчення судового процесу".

"Якщо він виконуватиметься як належить, цей кодекс має шанс перетворити систему кримінального судочинства України на таку, що і захищає права людини, і надає правоохоронним органам можливість чесними методами викривати й карати за складні злочини, такі як багаторівнева корупція та змови з відмивання грошей з участю багатьох підозрюваних і міжнародного банківського сектору", - прогнозує Теффт.

Він також вважає, що зменшення кількості утримуваних під вартою в очікуванні суду поліпшить "нинішній прикрий доробок України перед Європейським судом з прав людини".

Детальніше читайте в статті Джона Теффта «Презумпція невинності».

Читайте також:

Новий КПК офіційно опубліковано. Янукович вже думає над його «удосконаленням»

ПАРЄ рекомендує Януковичу дочекатися висновків Ради Європи з КПК

БЮТ оскаржить у Конституційному суді новий КПК

Не варто чекати змін?

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...