Топ Новини

США планують розгорнути систему ПРО в Польщі у 2018 році

21 листопада 2012 в 10:31
В адміністрації президента Обами впевнені, що елементи протиракетної оборони США з'являться у Східній Європі, незважаючи на протидію Росії. У Польщі вже почали базуватися американські військові, кількість яких у найближчі роки буде збільшено.

Сполучені Штати Америки не планують відмовлятися від планів розміщення елементів протиракетної оборони в Польщі у 2018 році. Про це заявив новий американський посол у Польщі Стефен Мулл, слова якого наводять польські медіа.

«Я переконаний, що елементи ПРО будуть у Польщі в 2018 році. Говорив на цю тему у Вашингтоні, з людьми з адміністрації президента (Барака) Обами, і ніхто не має сумнівів щодо цього», - сказав він.

Посол назвав цей проект дуже важливим для безпеки США, зауваживши, що поляки є важливим союзником американців в Європі. «Ми знаємо, що Росія проти будівництва ПРО, тому що думає, що вона спрямована проти неї (...) Але щодо цієї системи ми вирішуємо, і опір Росії не призведе до відмови від проекту», - сказав він.

Посол додав, що у Польщі вже почали базуватися американські військові, кількість яких у найближчі роки буде збільшено.

Як відомо, США розгортає систему ПРО в Європі для захисту від можливого нападу, в першу чергу, з Ірану. Але Росія бачить в ній загрозу для своєї безпеки, і обіцяє у відповідь розмістити додаткові ракети на своєму західному кордоні, зокрема, у Калінінградській області.

Президент США Барак Обама у серпні 2009 року відмовився від планів свого попередника розмістити стаціонарні елементи ПРО в Польщі і Чехії, заявивши про намір натомість створити мобільну систему протиракетного захисту.

В кінці 2010 року 28 країн НАТО на саміті у Лісабоні затвердили нову стратегічну концепцію діяльності Альянсу, яка, серед іншого, передбачає створення системи європейської ПРО, в яку також планувалося залучити Росію. Елементи мобільної системи планується розмістити на кораблях і в державах Східної Європи.

Читайте також:

Європейська система ПРО буде побудована за 8-10 років, в НАТО сподіваються на участь України

США випробували нову ракету для євроПРО

НАТО зацікавлене у співпраці з Україною у сфері ПРО

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...