США не збираються співпрацювати з ГПУ у справі про вбивство Щербаня

13 грудня 2012 в 07:40
Вашингтон не хоче сприяти розслідуванню справи про вбивство Євгена Щербаня, бо вважає його політично мотивованим.
usa_ukrflag_.jpg
Колаж, ZN.UA

Вашингтон навряд чи задовольнить запити Генпрокуратури України про сприяння в організації допитів Павла Лазаренка і Петра Кириченка.

«США отримали кілька запитів від України за договором про взаємну правову допомогу. Ці заявки зараз знаходяться на розгляді департаменту юстиції, який уважно їх вивчає», - підтвердили газеті у посольстві США.

Вашингтон, «очевидно, не задовольнить жодну з заявок ГПУ, однак і відповісти відмовою не зважується», пише «Коммерсант-Украина».

Раніше перший заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін написав у листі до президента США, що «ГПУ близько 30 разів зверталася до департаменту юстиції з проханням про сприяння в організації допитів Павла Лазаренка, Петра Кириченка та Миколи Мельниченка», але «департамент юстиції ігнорує звернення української сторони» .

Кузьмін у листі Бараку Обамі пояснював, що інформація від Лазаренка і Кириченка допомогла б встановити замовників вбивства Євгена Щербаня - хоча раніше стверджував, що у слідства є докази причетності до нього Юлії Тимошенко.

Згідно з договором про правову допомогу між Україною та США, департамент юстиції США у разі відмови у такій допомозі зобов'язаний проінформувати про її причини.

Відмова можлива, якщо запитувана Києвом допомога «загрожує безпеці США» або якщо розслідувана справа стосується військових або політичних злочинів. Юлія Тимошенко не має статусу політв'язня.

Вашингтон може вимагати від Києва вказати у заявці не тільки відомості про розслідувану справу, але навіть «перелік питань, які планується поставити допитуваній особі».

«Ми неодноразово і чітко висловлювали нашу серйозну стурбованість щодо політичної мотивації кримінального переслідування низки осіб в Україні та справедливості процесів над ними. Прохання про допомогу у кримінальних розслідуваннях і переслідуваннях повинні розглядатися з урахуванням цих проблем», - заявили газеті у посольстві США.

«Ми залишаємося вірними політиці співпраці з Україною за багатьма напрямками ... Негайне припинення політично мотивованих переслідувань усуне основну перешкоду, що заважає нам зміцнювати відносини і робити їх ще продуктивнішими», - додали там.

Джерело, причетне до роботи попередньої слідчої групи у справі про вбивство Щербаня в 1996 році, заявило: «У справі Тимошенко зібрано багато чого, і ми були впевнені в її провині, але довести цього в суді не могли. Прямих доказів немає, є тільки непрямі, а їх недостатньо для судового процесу. І я дуже сумніваюся, що через стільки років Кузьміну вдалося знайти щось нове».

Серед доказів, окрім платіжних доручень за підписом Тимошенко про перерахування коштів банді Євгена Кушніра, що розстріляла Щербаня, є відомості про її зустрічі з членами банди, про їхні спільні перельоти і проживання в одному готелі.

«Якби ви бачили всі докази, у вас не залишилося б сумнівів у її причетності», - заявив інший співрозмовник.

Читайте також:

Лазаренко заявив, що вбивство Щербаня і Гетьмана допоможуть розкрити плівки Мельниченка

Мельниченко готовий свідчити в справі Щербаня

Мельниченко звинуватив Лазаренка в замовленні вбивства Щербаня, а Тимошенко — в оплаті послуг кілера

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...