Топ Новини

США і ПАРЄ закликали звільнити Тимошенко і Луценка до виборів у Раду

17 серпня 2012 в 15:35
ПАРЄ і США вважають за необхідне звільнити Луценка і Тимошенко, щоб вони мали можливість повною мірою брати участь у політичному житті.
timoshenko_lutsenko.jpg
donbass.ua

Співдоповідачі по Україні в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Майліс Репс (Естонія) і Марієтта де Пурбе-Лундін (Швеція) розраховують, що за звільненням з-під варти виконуючого колишнього обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка послідує звільнення засуджених екс-прем'єра України Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

"Звільнення пана Іващенка є важливим першим кроком вирішення питання ув’язнених колишніх урядовців, згідно із очікуваннями Асамблеї, висловленими в резолюції, прийнятій 26 січня 2012 року. Ми сподіваємось, що це звільнення невдовзі продовжиться звільненням пана Луценка та пані Тимошенко, чиє перебування в ув’язненні шкодить подальшій європейській інтеграції України і кидає тінь на підготовку до парламентських виборів", - йдеться в заяві співдоповідачів ПАРЄ, що опубліковано 17 серпня на сайті Тимошенко.

Співдоповідачі підкреслили, що судові слухання справ Тимошенко і Луценка не слід відкладати на невизначений термін. Вони закликають президента України Віктора Януковича "вирішити це питання політично".

"Заради європейської інтеграції України та демократичного розвитку пані Тимошенко і пан Луценко мають бути звільнені до проведення виборів, навіть якщо їх судові розгляди все ще продовжуються", - підкреслили співдоповідачі в своїй заяві.

У заяві також повідомляється, що моніторинговий комітет ПАРЄ обговорить політичні події в Україні під час свого наступного засідання в Парижі 4 вересня 2012 року.

Уряд Сполучених Штатів також висловив сподівання на звільнення Тимошенко і Луценка до виборів.

"Ми беремо до уваги рішення українського апеляційного суду, оголошене на початку цього тижня, відпустити колишнього виконувача обов’язки міністра оборони Валерія Іващенка, який також був ув’язнений на сумнівних підставах, і закликаємо уряд України звільнити пана Луценка та пані Тимошенко, які, на нашу думку, повинні мати необмежену можливість повною мірою брати участь у політичному житті", - наголошується в заяві, поширеній посольством США в Україні.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні призначені на 28 жовтня, ЦВК відмовилася реєструвати кандидатами в народні депутати Тимошенко і Луценка через непогашеної судимості.

Читайте також:

Об'єднана опозиція попросила світову спільноту посприяти участі Тимошенко і Луценка у виборах


Центрвиборчком зареєстрував список опозиції без Тимошенко і Луценка

Печерський суд дав Луценку 2 роки за епізодом з отруєння Ющенка

Майже 40% українців вважають Тимошенко політв'язнем

 

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...