США готуються до «арабської зими»: Пентагон направляє війська до 18 країн

Поділитися
© publicpost.ru
США розглядає можливість відправки військовослужбовців на територію низки держав, де можливі нові спалахи антиамериканських виступів, які виникли через скандальний фільм «Невинність мусульман».

У відповідь на хвилю антиамериканських виступів, що прокотилася по майже двом десяткам країн через скандальний фільм "Невинність мусульман", США збираються посилити свої закордонні представництва за допомогою військових. Чи зможе ця міра захистити американських дипломатів від нових атак ображених мусульман, ще належить дізнатися. Також не ясно, чи допоможе відправка військового контингенту позбавити американського президента напередодні виборів від порівнянь з попередником, який не зумів переобратися через свою "м'якість".

Глава Пентагону Леон Панетта в розмові з виданням Foreign Policy зізнався, що в даний момент розглядається можливість відправки військовослужбовців на територію низки держав, де можливі нові спалахи антиамериканських виступів. Мова, за словами Панетти, може йти про 17-18 країн, які зараз "найбільшою мірою знаходяться в зоні уваги". Він, втім, попросив не поспішати з висновками про провал в цих країнах боротьби за демократію, яка в побуті отримала назву "арабської весни": виступ купки незадоволених не відображає настрої всього суспільства.

Коли, куди конкретно і якої чисельності групи американських військовослужбовців можуть бути направлені для протидії протестам, не повідомляється. Втім, очевидно, що мова йде про арабські країни Близького Сходу і Північної Африки. У столицях же Лівії і Ємену групи по 50 "морських котиків" висадилися ще минулого тижня. "Ми повинні бути готові на той випадок, якщо протести вийдуть з-під контролю", - пояснив Панетта рішення про відправку спецназу.

Арабські хвилювання, що спалахнули всього за два місяці до виборів президента США, можуть серйозно нашкодити Бараку Обамі, який претендує на переобрання. Республіканці отримали привід критикувати зовнішню політику нинішньої американської адміністрації і звинувачувати президента в нерішучості.

Антиамериканські виступи стали найбільш серйозним випробуванням для зовнішньої політики Обами в цьому передвиборному сезоні, пише The New York Times. Багато аналітиків запитують, чи достатньо він зробив для становлення демократичного суспільства в країнах "арабської весни" і чи добре були продумані всі питання безпеки в цьому регіоні.

"Після того, як Обама знищив бен-Ладена, Каддафі, який не допустив загострення з Іраном, могло здатися, що він повністю контролює ситуацію. Тепер же Обама - це майже друге пришестя Джиммі Картера", - заявив The New York Times експерт American Enterprise Institute і співробітник президентської адміністрації при Джорджі Буші Майкл Рубін.

Суперник Обами на майбутніх виборах вирішив скористатися випадком і розіграти ту ж карту. Незабаром після того, як стало відомо про напади на посольство в Каїрі і консульство в Бенгазі, республіканець Мітт Ромні виступив з гнівним зверненням, в якому звинуватив президента-демократа в нерішучості. За словами Ромні, замість того, щоб жорстко засудити напади, адміністрація говорила про образливий зміст фільму "Невинність мусульман" і образу почуттів віруючих.

Але тут республіканець прогадав. Його виступ засудили навіть деякі однопартійці, а преса і зовсім обрушилася з критикою: як можна говорити про політику, коли загинули люди. Наприклад, The Atlantic пригадав, що після провальної військової операції Картера зі звільнення заручників у Тегерані навіть його суперник Рейган не використав цю невдачу в політичних цілях, кажучи про те, що у важкі часи потрібно забути про розбіжності.

Хвилю акцій протесту в мусульманських країнах викликав антиісламський фільм, що вийшов у США. Протести через появу фільму, які почалися 11 вересня в Єгипті та Лівії і потім поширилися по ісламському світу, вже призвели до загибелі щонайменше семи людей. В ході нападу на американське консульство в Бенгазі на сході Лівії був убитий посол США в цій країні Кріс Стівенс.

Тим часом про «Невинність мусульман», як і раніше мало що відомо.

З викладених на YouTube фрагментів видно, що це малобюджетний аматорський фільм. Пророк Мухаммед зображений в ньому любителем жінок і ватажком кровожерної банди.

У фільмі також присутні мотиви гомосексуалізму та педофілії.

Авторство приписувала собі людина, що називає себе Сем Бесіл, проте американська влада схильна вважати, що під цим псевдонімом ховається каліфорнієць Накула Басель Накула, який раніше притягувався до суду за банківські махінації та операції з наркотиками.

Накула Басель Накула погодився відповісти на запитання поліції і вранці 15 вересня був доставлений для допиту. !zn

Читайте також:

В ісламських країнах прокотилася хвиля антиамериканських виступів: демонстранти палять прапори США і штурмують посольства (ВІДЕО)

У Каїрі сотні мусульман, розгніваних американським фільмом про іслам, штурмували посольство США

У Лівії ісламісти в річницю теракту 9/11 вбили посла США (ВІДЕО)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі