США будуть домагатися виконання плану Аннана щодо Сирії

3 серпня 2012 в 04:51
США продовжать підтримувати сирійський народ, домагаючись від влади країни реалізації положень плану спецпредставника ООН і Ліги арабських держав щодо Сирії Аннана, незважаючи на те, що він не має наміру продовжувати свій мандат.
487399.JPEG
itar-tass.com

Сполучені Штати будуть домагатися виконання плану щодо сирійського врегулювання, розробленого спецпредставником ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном. Про це заявив офіційний представник держдепартаменту Патрік Вентрелла.

Сам спецпредставник ООН і Ліги арабських держав раніше заявив, що подає у відставку. "Я не отримав всієї підтримки, якої вимагала (ця місія). Існує розкол у міжнародному співтоваристві. Все це ускладнило мою роботу", - підкреслив 73-річний дипломат. Термін його повноважень закінчується 31 серпня 2012 року.

Американська сторона вважає, що відповідальність за невиконання даного плану лежить на владі республіки на чолі з президентом Башаром Асадом, які винні у "жорстокій бійні свого власного народу". Сам план, як зазначив Вентрелла, є гарною структурою "і ми продовжуємо підтримувати і просувати її вперед, але, звичайно, у контексті нашої ширшої стратегії". Представник держдепартаменту уточнив, що ця стратегія полягає у введенні санкцій стосовно уряду Асада, у постачанні необхідним обладнанням та медикаментами сирійської опозиції, постачанні гуманітарної допомоги. До цього переліку входить і дипломатична робота, проте, мова йде саме про діалог з повстанцями.

- Кофі Аннан йде у відставку - його план щодо Сирії не спрацював


"З урахуванням нашої стратегії, схема, запропонована спецпредставником для реалізації, є дійсно правильним планом з точки зору переходу до демократичної, вільної Сирії", - резюмував Вентрелла. Сполучені Штати продовжать "активну роботу за всіма цими напрямками". Він також зазначив, що США вдячні Аннану за його зусилля.

У той же час, Європейський союз вже приступив до пошуку нового міжнародного посередника щодо Сирії, який замінить Аннана.

Зазначимо, що 3 серпня ООН проголосує за проект резолюції щодо Сирії.

Конфлікт в Сирії триває з березня 2011 року, його жертвами стали, за даними ООН, 16 000 осіб. Західні країни і ряд арабських держав через РБ ООН домагаються відходу Асада, вважаючи, що це зупинить насильство. Росія і Китай побоюються, що зовнішнє втручання в ситуацію в Сирії і втрата державності призведуть до розростання конфлікту

Читайте також:

Обама дозволив спецслужбам США допомагати повстанцям в Сирії


Американська супербомба для Ірану готова, ВВС здатні застосувати її в будь-який момент

Друга група евакуйованих із Сирії українців прибула до Києва

Москва не планує надавати Асаду політичний притулок

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...