США і РФ близькі до компромісу щодо Донбасу – Stratfor

Поділитися
США і РФ близькі до компромісу щодо Донбасу – Stratfor Велика угода по Україні ще далека від укладення, але можуть з'явитися компроміси в тих питаннях, які раніше вважалися такими,що не обговорюється © РИА Новости
Україні не слід очікувати від Кремля значних поступок по окупованим територіям.

США і Росія, можливо, близькі до досягнення взаєморозуміння з приводу конфлікту в Донбасі, повідомляється у звіті приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

"Сполучені Штати і Росія, можливо, рухаються до взаєморозуміння з приводу конфлікту в Україні. В останні тижні дипломатична активність між американськими і російськими чиновниками відновилася з шаленою швидкістю. Є чутки про політичні перестановки на підконтрольній сепаратистам частині Донбасу. Українські та російські ЗМІ навіть повідомили про те, що зараз йде робота над "секретної угодою", яка стане компромісною домовленістю по політичних і військових вимогах сепаратистів і Москви з одного боку, а також Києва і його західних партнерів - з іншого", - йдеться у звіті.

Наголошується, що "нове життя" переговорам можуть дати різке падіння цін на нафту, подальше ослаблення російської економіки і залучення Росії в сирійський конфлікт.

"Велика угода по Україні ще далека від укладення, але можуть з'явитися компроміси в тих питаннях, які раніше вважалися такими,що не обговорюється", - повідомляють аналітики Stratfor.

Однак у доповіді підкреслюється, що є багато причин, щоб ставиться скептично до даних чуток. Україні не слід очікувати від РФ значних поступок.

"Кремль традиційно ставить власні національні інтереси в сфері безпеки вище свого економічного розвитку. Президент РФ Володимир Путін добре знає, що геополітичні уступки Заходу з боку колишнього лідера Радянського Союзу Михайла Горбачова в обмін на економічну допомогу привіли до розпаду СРСР. Путін також усвідомлює, що якщо він піде на значні уступки по Україні без уступок з боку Києва, це може бути більш згубно для його політичної позиції, ніж економічна криза", - повідомляється у звіті.

Також повідомляється, що у Києва немає великого бажання йти на поступки, оскільки компроміси з бойовиками і Москвою можуть призвести до конфлікту з крайніми правими угрупуваннями в країні.

Аналітики відзначають, що темою останніх переговорів між Заходом і Росією було проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу.

"Проведення місцевих виборів в Донецьку і Луганську може зменшити гострі політичні розбіжності з приводу статусу і самостійності регіону. Тим не менш, для проведення виборів Росія і сепаратисти повинні співпрацювати, піти на повне припинення вогню, відведення важких озброєнь від лінії зіткнення і надання доступу спостерігачам ОБСЄ до всієї зоні бойових дій", - зазначили експерти.

У звіті Stratfor зазначається, що якщо Кремль виконає ці умови, то Захід може серйозно замислитися про зняття санкцій з РФ.

Напередодні прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України поширила інформацію, що російські військові в Донбасі займаються мародерством.

Раніше бойовики встановили рекорд за кількістю обстрілів у Донбасі з серпня.

У Мінську 13 січня Тристороння контактна група по врегулюванню ситуації в Донбасі заявила про досягнення домовленості припинити вогонь у зоні бойових дій на сході України з 14 січня. Незважаючи на це, російсько-терористичні війська продовжують здійснювати збройні провокації проти сил АТО.

Проте виводячи з окупованих територій Донбасу частину особового складу, Росія не виводить техніку й озброєння. Поповнює кількість спеців, причому не тільки військових. Відкликаючи частину військових, вона засилає менеджерів різного профілю, покликаних здійснювати фактичне керівництво населеними пунктами, районами, підприємствами, організаціями та службами. Масово завозить в ОРДЛО російські підручники та російські рублі. За наказом Кремля, роззброюють і розганяють дикі, непідконтрольні банди, а всіх боєздатних зганяють у так звані армійські корпуси. Оснащені російським озброєнням, навчені російськими інструкторами та очолені російськими командирами. Росія не має наміру йти з Донбасу, вона готується грати довго.

Детальніше про позиції Заходу і РФ у перемовинах по Донбасу читайте в матеріалі Сергія Рахманіна для DT.UA "Симулякр".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі