Топ Новини

Спікер пообіцяв виступати у Раді українською, щоб не розпалювати конфлікт

14 березня 2013 в 12:48

Спікер вважає, що питання про те, якою мовою виступати в парламенті є не таким принциповим, проте буде виступати українською, щоб не розпалювати конфлікти.

rybak_vladimir_spiker_rada.JPG
Володимир Рибак
partyofregions.org.ua

Голова Верховної Ради Володимир Рибак вважає, що виступ українською мовою в парламенті є непринциповим.

"Не дай бог, я тільки рота відкрию і щось скажу російською мовою, то вже свист йде: що це спікер розмовляє якоюсь іншою мовою, давайте перекладача, ми нічого не розуміємо. Хіба це головне у нашій державі - хто якою мовою говорить? Хіба російське населення - це національна меншина? Це що, неповноцінні люди в Україні?" - запитав він.

Рибак закликав депутатів до толерантності і зазначив, що в Раді буде виступати українською мовою для того, щоб не розвивати конфлікт у парламенті.

Спікер додав, що винесення питання мови на перший план неправильне, а в першу чергу необхідно орієнтуватися на формування законодавчої бази для країни.

Раніше представники націоналістичної партії "Свобода" не раз вимагали від своїх колег виступати тільки державною мовою. В іншому випадку вони погрожували блокувати трибуну парламенту. Проте деякі представники правлячої Партії регіонів, а також комуністи під час засідань продовжували говорити російською.

Нагадаємо, 1 березня депутат від "Свободи" Ірина Фаріон подала позов в Окружний адміністративний суд Києва з проханням визнати протиправною бездіяльність апарату парламенту щодо забезпечення перекладу виступів депутатів на українську мову на засіданнях комітету з питань науки і освіти.

Також Фаріон, у свою чергу, неодноразово пропонувала допомогти прем'єр-міністрові Миколі Азарову у вивченні української мови.

Читайте також:

Ківалов пообіцяв Путіну зробити російську мову в Україні другою державною

Луганські регіонали, захищаючи "рідну мову", послали Фаріон три російські літери

Фаріон в Раді таки дали перекладача з російської на українську

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • русин 14 марта, 17:31 Добровільно-примусове окупаційне зросійщення України продовжується вже четверте століття, тому російськомовних маємо майже половину населення, але етнічних росіян серед них дуже мало. Відносити окупантів до нацменшин не можна, а зросійщених Ковальових-Чеботарьових, які ніколи зі своїм суржиком не стануть Кузнєцовими-Сапожніковими, треба примушувати повертатися до своєї споконвічної національності. На жаль, наша державна мова вже 21 рік замість національності має лише територіальну ознаку, тому не спроможна об'єднувати навіть депутатів ВРУ...Треба відродити національність державної мови. Тоді українофобам типу Калєсніченка-Ківалова не буде місця в нашій державі... Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...