Соціолог: Неконтрольованість громадських організацій дуже дратує владу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Неконтрольованість громадських організацій дуже дратує українську владу, оскільки та модель, яка зараз будується, це «тупе копіювання моделі російської керованої демократії».

Таку думку в інтерв'ю ZN.UA висловила директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Ірина Бекешкіна.

«Я б цю позицію сформулювала б так: «Дайте нам провести реформи й не заважайте». Але неможливо проводити реформи, якщо одночасно інтенсивно красти. А коли про це постійно говорять, та ще й «стежать за руками», підключаючи ЗМІ, - це дуже дратує владу. Вона хоче, щоб їй не заважали, і хоче залишатися непрозорою», - зазначила І. Бекешкіна.

При цьому вона зазначила, що за даними експертного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи», багато з традиційних для демократії механізмів впливу громадськості на владу в нас не працюють. В якості основної причини експерти називали небажання влади йти на співпрацю і упереджене ставлення до НДО. «Тому постійно лунають голоси, щоб заборонити фінансування недержавних організацій міжнародними фондами», - вважає соціолог.

«Практично експерти виділили два механізми, які вважають ефективними, - активна взаємодія зі ЗМІ і звернення до міжнародної спільноти. Це опосередкований тиск на владу, без входження з нею в прямий контакт: ЗМІ можуть вплинути, оскільки б’ють по найчутливішому місцю влади - її рейтингу, а міжнародні організації - це імідж нашої країни у світі. А ось звернення до суду громадські організації не вважають ефективним механізмом, взаємодію з партіями - теж», - сказала вона.

«Досить істотним компонентом, який перешкоджає взаємодії громадянського суспільства і влади, є пасивність та байдужність людей. «Хата скраю» - це невід’ємна частина ментальності більшості українського населення. Хоча й до цієї «хати» доберуться», - резюмувала І. Бекешкіна.

Детальніше читайте в матеріалі Ірини Кириченко «Горизонтальні зв'язки пунктиром: громадські організації в Україні» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі