Сьогодні у Греції буде сформовано новий уряд

16 червня 2011 в 05:34
Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив про намір сформувати сьогодні новий уряд. Він, за його словами, має отримати вотум довіри в парламенті країни.

Напередодні під час переговорів з опозицією Г.Папандреу заявив про готовність добровільно піти у відставку, щоб сприяти формуванню уряду національної єдності, який підтримує економічні зобов'язання, взяті країною під натиском ЄС і МВФ.

Переговори Г.Папандреу з лідером консерваторів Антонісом Самаракісом проходили на тлі різкого зниження рейтингу правлячої Соціалістичної партії і масових акцій протесту населення, незадоволеного діями уряду щодо жорсткого скорочення бюджету.

Нагадаємо, що грецькому парламенту необхідно розглянути п'ятирічний план, що включає в себе підвищення податків, розпродаж державного майна та інші непопулярні заходи, які є умовою отримання нових кредитів від ЄС і МВФ.

Між тим, у Греції тривають масові протести населення проти скорочення держвидатків. У середу багатотисячна юрба влаштувала демонстрацію біля будівель парламенту і уряду, а група молодих людей закидала міністерство фінансів пляшками із запальною сумішшю.

Окрім того, профспілки почали страйк, протестуючи проти планів зі скорочення робочих місць у державному секторі. 15 червня не працювали громадський транспорт, телебачення, школи, урядові установи.

Греція, державний борг якої оцінюється у 330 мільярдів євро, знаходиться на межі дефолту. У 2010 році Євросоюз і МВФ виділили на допомогу цій країні 110 мільярдів євро, однак цього виявилося недостатньо.

Згідно з оцінкою Міжнародного рейтингового агентства Standard&Poor's кредитний рейтинг Греції є найнижчим у світі.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...