Смешко розповів деталі створення Комітету з розвідки при президенті

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Смешко розповів деталі створення Комітету з розвідки при президенті Смешко буде координувати роботу розвідслужб © uacrisis.org
Президент буде ставити конкретні оперативні завдання, які будуть доводитися до кожного розвідоргана, згідно з його функцій і можливостей.

В створений Комітет з розвідки при президентові України увійдуть сім державних органів, остаточний список учасників визначить особисто президент. Сам проект положення про створення Комітету і штат цієї структури буде представлений на розгляд глави держави найближчим часом.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив Ігор Смешко, нещодавно призначений головою цього комітету.

За словами Смешка, Комітет з розвідки, згідно із законом України, покликаний допомагати президенту здійснювати контроль, аналіз, координацію та планування діяльності розвідувальних органів. Порошенко поставив завдання створити Комітет саме тому, що, як він сказав, що його не задовольняє робота розвідорганів, і для того, щоб реагувати на існуючі виклики.

"Ми повинні забезпечити президента інтегральної аналітичної інформації, сформованої на основі даних семи різних державних структур, з усіх ключових питань національної безпеки" - каже новопризначений голова комітету.

За словами Смешка, якщо дивитися на світовий досвід і співвіднести його з українськими реаліями, то в комітет повинні входити: Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міноборони, Розвідка Державної прикордонної служби, Кримінальна розвідка ГУБОЗ МВС, Служба фінансового моніторингу, Оперативний департамент Державної фіскальної служби.

Крім того, очевидно, вважає він, у Комітеті необхідна участь помічника президента з національної безпеки, одного із заступників міністра закордонних справ. Також на рішення президента - перший заступник голови СБУ та перший заступник голови МВС.

Остаточний список учасників Комітету визначить особисто президент. Він не обмежений у правах ввести інших керівників до складу Комітету. Це повністю прерогатива глави держави. В інших країнах світу до складу Комітету входить керівник служби радіотехнічної розвідки, але у нас такої окремої структури немає.

В нинішній склад Комітету планується також введення контррозвідників - як мінімум на рівні голови департаменту контррозвідки СБУ, каже Він.

Президент буде ставити конкретні оперативні завдання, які будуть доводитися до кожного розвідоргана, згідно з його функцій і можливостей.

Сам проект положення про створення Комітету з розвідки і штат цієї структури Смешко і група колишніх працівників цього комітету обіцяють представити на розгляд президенту у найближчий час.

При цьому Він зазначив, що проти створення Комітету йшов "шалений опір бюрократичного апарату", в тому числі і всередині адміністрації президента. Підтримка проекту є тільки у самого президента.

Як відомо, 8 жовтня Порошенко підписав указ про створення Комітету з питань розвідки при президентові України і призначив свого радника Ігоря Смешка його головою.

Читайте повний текст інтерв'ю Юрія Бутусова з Ігорем Смешком в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі