Словаччина завершила ратифікацію Угоди України з ЄС

16 жовтня 2014 в 23:17

Президент Словаччини підписав ратифікації угод про асоціацію ЄС з Україною, Молдовою і Грузією.

Соглашение об ассоциации, ЕС
Словаччина завершила ратифікацію Угоди України з ЄС

Президент Словаччини Андрій Косичка поставив сьогодні свій підпис під законом про ратифікацію його країною Угоди про асоціацію України і Європейського союзу.

Таким чином, Словаччина входить в число перших країн-членів ЄС, які ратифікували цю угоду. Їй залишається тільки передати документ про ратифікацію на зберігання до генерального секретаріату Ради ЄС, триває кілька днів.

Разом з тим, президент Словаччини підписав і ратифікації угод про асоціацію з Молдовою і Грузією.

Як повідомляє канцелярія словацького президента, Андрій Косичка назвав нинішню подію "історичною межею, що допоможе цим країнам розпочати важливі політичні і економічні реформи, щоб наблизитися до стандартів Європейського Союзу".

Він також зазначив, що Словаччина і надалі буде надавати допомогу Україні, Грузії та Молдові.

Читайте також: Україна розраховує, що ратифікація Угоди з ЄС буде завершена протягом 3 років

В даний час процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу 28 країн-членів ЄС повністю завершили Румунія, Литва, Латвія, Мальта і Болгарія. Також завершила ратифікацію сама Україна. Крім того, ратифікацію угоди підтримав Європейський парламент.

Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать всі країни, що може тривати й кілька років. З 1 листопада, ще до завершення ратифікаційної процесу, почнеться його тимчасове застосування.

При цьому, тимчасове застосування частини угоди, що стосується зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, відкладено до початку 2015 року - протягом цього часу, однак, з боку Євросоюзу для України односторонньо діяти преференції, передбачені угодою.

Нагадаємо, що ратифікація парламентами країн-членів ЄС Угоди про асоціацію з Україною пройде в прискореному режимі.

За матеріалами: Радiо Свобода
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...