Топ Новини

Скасування відкріпних талонів не завадить фальсифікаторам виборів голосувати на чужих дільницях

23 серпня 2012 в 13:01
У законі про держреєстр виборців прописана норма, яка дозволяє виборцю змінити місце голосування. Цим можуть скористатися провладні мажоритарники для проведення масових фальсифікацій.
skrinka_vybory1.jpg
ngplus.com.ua

У законах про вибори та про державний реєстр виборців скасована норма про відкріпні талони, що дозволяла голосувати на чужих виборчих дільницях. Натомість пропонується «спрощена процедура» зміни виборцем місця голосування, що відкриває широкі можливості для махінацій на парламентських виборах. Про це у своїй статті для ZN.UA пише політичний оглядач Інна Ведерникова.

«За мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах або референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їхнього проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси», - цитує оглядач закону про держреєстр виборців.

«Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах або референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням відповідно до форми, встановленої Центральною виборчою комісією, яка видається виборцю», - йдеться в законі про держреєстр.

- У ЦВК очікують виборів «на грані фолу» - з підкупом виборців, залякуванням і шантажем

«По суті будівельний мегамаркет «Епіцентр» з Берковецької що в Святошинському районі столиці, може спокійно виїхати на святковий корпоратив абикуди в Деснянський (там балотується кандидат по мажоритарному округу Галина Герега (власник «Епіцентру» - ред.)), дисципліновано попередивши органи держреєстру», - пише автор.

«При цьому навіть не виникає сумнівів, що всі звернення громадян (які рятують провладних мажоритарників) за п'ять днів до дня голосування будуть достатньо мотивовані», - зазначила оглядач.

Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Інни Ведерникової «Вибори. Зона надзвичайної небезпеки».

Читайте також:

Партія регіонів поступилася мажоритарними округами Києва людям Черновецького

Голова ЦВК впевнений, що легітимність виборів поставлять під сумнів

Центрвиборчком завершив реєстрацію: на 450 місць у Раді претендує 5771 кандидат

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...