Ситуація з Тимошенко нагадує жорстокість Сталіна і Берії, - євродепутат

24 квітня 2012 в 18:24
Депутату Європарламенту з Болгарії Андрію Ковачеву повідомлення про жорстокість проти Юлії Тимошенко нагадує часи радянської диктатури і «жорстокість Сталіна і Берії». На його думку, Тимошенко є політичним в'язнем, а справи проти неї та інших опозиціонерів є виборчим правосуддям.
europarlament_3-1.jpg
European Parliament/Pietro Naj-Oleari, flickr.com

Депутат Європарламенту Андрій Ковачев (група народних партій, Болгарія) шокований повідомленнями про побиття колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко 20 квітня.

«Я шокований повідомленнями про фізичну жорстокість до Тимошенко. Це абсолютно неприйнятно за європейськими стандартами і схоже на практику часів радянської диктатури і жорстокість Сталіна і Берії», - сказав депутат.

Він зазначив, що на його думку, Тимошенко є політичним в'язнем, а справи проти неї та інших опозиціонерів є виборчим правосуддям. «Я і мої колеги з групи Європейської народної партії вважаємо, що стаття 365 Кримінального кодексу України, за якою засуджено Тимошенко, не відповідає європейським стандартам правосуддя», - підкреслив Ковачев.

Водночас, він зазначив, що все ще вірить, що відповідальні органи влади в Україні - уряд, парламент і судова система - знайдуть шлях для того, щоб відмовитися від практики таких судових процесів і такої поведінки, як з Тимошенко, щоб наблизити українських громадян до вільної і демократичної Європи.

«Якщо політична воля існує, ми завжди готові підтримати Україну на цьому шляху», - зазначив депутат.

Він додав, що хотів би бачити Україну ближчою до ЄС і європейських цінностей, і нагадав, що до цього ЄС у цілому і парламент, зокрема, постійно закликають Київ. «Ми чекаємо правильні сигнали з Києва, чого, досі, поки немає і, навіть більше, останній розвиток подій відбувається в неправильному напрямі», - зазначив Ковачев.

Юлія Тимошенко: з хворою спиною, але з міцним хребтом

Він також висловив надію, що Тимошенко не буде більше страждати і отримає доступ до медичного огляду лікарями, яким вона довіряє. «Сподіваюся, голодування не зашкодить їй ще більше. Увага європейського та світового співтовариства вже на вищому рівні», - сказав Ковачев.

Він також закликав українську владу забезпечити вільні і демократичні вибори в жовтні цього року, на яких громадяни мали б вибір. За його словами, без цього подальше зближення з ЄС неможливе.

Нагадаємо, Тимошенко заявила, що проти неї застосовувалася груба фізична сила під час переїзду до лікарні. Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко заявив, що в Тимошенко на руках синяки і гематома на животі як результат її транспортування з колонії лікарні.

Читайте також:

Тимошенко з 20 квітня оголосила голодування, - Власенко

Єврокомісія вимагає пояснень «у терміновому порядку» щодо ситуації з Тимошенко

У ПАРЄ везуть 105 тис. підписів на підтримку Луценка і Тимошенко

Тимошенко: Я думала, що настали останні хвилини мого життя

Посольство США «дуже уважно» розбереться з інформацією про побиття Тимошенко

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...