Топ Новини

Сирія готова обговорювати догляд Асада

22 серпня 2012 в 14:58
На даний момент конфліктуючі сторони обговорюють угоду про припинення громадянської війни, жертвами якої стали вже понад 20 тисяч осіб. При цьому однією з головних вимог повстанців є відставка нині чинного президента Сирії.
101653.jpg
moheet.com

 

Віце-прем'єр Сирії Кадрі Джаміль в ході свого візиту до Москви 21 серпня заявив, що уряд його країни зважує можливість відходу Башара Асада з посади президента.
 
Ця заява прозвучала після закінчення зустрічі сірійського гостя з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. За його словами, зараз конфліктуючі сторони обговорюють угоду про припинення громадянської війни, жертвами якої стали вже понад 20 тисяч осіб. При цьому однією з головних вимог повстанців є відставка нині чинного президента Сирії.
 
"Що стосується відставки президента Асада, то виконати це необхідне для переговорів умова опозиціонерів буде нелегко, але без цього навряд чи буде можливий плідний общесірійскій діалог між сторонами. Під час переговорів можуть обговорюватися будь-які проблеми, і ми готові обговорювати навіть це питання", - сказав Джаміль.
 
Як пише газета Le Figaro з посиланням на політичні джерела в Дамаску, Джаміль їздив до Росії для обговорення її проекту з організації дострокових президентських виборів в Сирії під міжнародним контролем, в яких зможуть взяти участь всі бажаючі, включаючи Асада.
 
"Можливо, Башар просто намагається виграти час, як він вже робив це, вдаючи, що прийняв план ООН. Однак Джаміль є людиною Росії в сірійському уряді, і його заява безсумнівно було схвалено міністром Лавровим", - говорить Ігнас Леверрье, фахівець з Сирії, колишній дипломат в Дамаску. Таким чином, Джаміль кинув пробний камінь, відзначає видання. США скептично поставилися до його заявою, зазначивши, що не вбачають у ньому нічого принципово нового.
 
За повідомленнями багатьох арабських ЗМІ, Башар недавно їздив в аеропорт зустрічати домовину, прибулий з Москви, говориться в статті Le Figaro. Можна припустити, що в російській клініці помер важлива людина. Згадуються багато імен, серед яких Махер Асад, брат президента і глава президентської гвардії, який втратив обидві ноги в результаті теракту 18 липня. За словами Леверрье, в результаті теракту 18 липня, можливо, загинули не чотири представники режиму, як стверджувалося в офіційних повідомленнях, а більше. Башар Асад тепер з'являється на публіці лише зрідка. У неділю він пробув всього лише 11 хвилин в невеликій мечеті на честь свята Ід аль-Фітр.
 
Протистояння лояльних Асаду сил і повстанців у Сирії триває з весни 2011 року. За оцінками правозахисників, за цей час у Сирії загинули не менше 20 тисяч чоловік.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...