Топ Новини

Швець: У разі декриміналізації ст.365 з Тимошенко буде знято судимість

13 жовтня 2011 в 13:15
У разі декриміналізації 365 статті Кримінального кодексу екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко зможе брати участь у виборах і буде звільнена від виплати 1,5 млрд грн збитку.
timoshenko__108_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявив ZN.UA голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, член фракції «БЮТ-Батьківщина» Віктор Швець.

«Після підписання президентом закону про внесення змін до КК, кримінальну справу стосовно Ю.Тимошенко має бути закрито у зв'язку з відсутністю складу злочину, а винесений вирок скасовано. Все, що цього вироку було написано, втратить силу і сенс. У цьому випадку, на підставі 58-ї статті Конституції Тимошенко буде вважатися несудимою. Не може бути й мови про якісь поразки у правах або боргах».

На питання кореспондента ZN.UA, як повинен виглядати механізм скасування вироку у разі декриміналізації відповідних статей КК, В.Швець відповів: «Це має зробити або суд, який виніс вирок, або суд апеляційний. Поки це питання обговорюється. Після необхідного узгодження, у перехідних положеннях закону буде детально розписано процедуру прийняття рішень у тих справах, в яких вже винесено вироки».

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Ю.Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом трьох років.

Нагадаємо також, що 6 жовтня ВР прийняла за основу законопроект №9221 про декриміналізацію, ініційований президентом України Віктором Януковичем. Як уже повідомляло ZN.UA, схвалення цього документу має стати частиною складної інтриги.

 

Передбача­лося, що відповідні зміни з’являться до другого читання — у проміжку між першим і другим читаннями мають винести обвинувальний вирок Юлії Тимошенко, за яким екс-прем’єра буде засуджено, а потім звільнено у зв’язку зі зміною законодавства — декриміналізацією статті про відповідальність за зловживання владою та службовим становищем.

 

Як відомо, закон зворотної сили не має. Але є винятки. Вони прописані у статті 58 Консти­туції — можна застосувати закон заднім числом, якщо він «пом’якшує або скасовує відповідальність особи». Як стверджують юристи, Ю.Тимошенко не просто вийде на волю, а й зможе взяти участь у виборах.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...