Топ Новини

Шотландія проведе референдум про незалежність від Великобританії в 2014 році

10 жовтня 2012 в 10:23
Шотландія вже до 2016 року може стати повністю самостійною державою після більш ніж 300-річного перебування у складі Сполученого Королівства. Місцеві націоналісти хочуть, щоб незалежна Шотландія залишалася частиною ЄС.
541520.JPEG
itar-tass.com

Шотландія має намір провести референдум про незалежність від Сполученого Королівства в 2014 році. Про це повідомив міністр у справах Шотландії в британському уряді Девід Манделл.

"Лондон передає парламенту Шотландії повноваження на проведення референдуму, в якому (населенню) буде запропоновано відповісти лише на одне питання, - сказав глава відомства. - Це питання звучить так: "Чи повинна Шотландія залишитися у складі Сполученого Королівства, або ж вийти з нього?"

"Ми очікуємо, що загальнонаціональне волевиявлення пройде восени 2014 року", - додав Манделл. За його словами, після довгих місяців сторони нарешті зуміли домовитися щодо часу проведення та формату референдуму.

Раніше на Уайтхоллі виступали різко проти прагнення шотландської влади приурочити референдум до 700-річної річниці битви при Беннокберні, в якій шотландці завдали важкої поразки англійській короні й відновили свою незалежність. Зростання патріотичних настроїв навколо цієї дати, на думку політологів, може серйозно вплинути на підсумки референдуму.

Тим не менш, у Лондоні змушені були погодитися на запропоновану дату, оскільки Едінбург теж пішов на певні поступки. Мова йде про формулювання і кількість питань референдуму. У британській столиці наполягли, щоб шотландці відповідали на одне-єдине питання про підтримку незалежності Шотландії від Сполученого Королівства. Це, на думку спостерігачів, має "налякати" частину населення перспективою відколювання шотландських територій від однієї з найбільш потужних і ефективних економік Європи та світу, якою є Англія.

Едінбург, у свою чергу, прагнув сформулювати питання максимально м'яко, а також пропонував, щоб виборці відповіли ще на одне - наприклад, про надання додаткових повноважень шотландському парламенту. При такому варіанті міг би спрацювати альтернативний план уряду націоналістів про забезпечення поетапного переходу до незалежності.

Якщо ініціатори референдуму все ж переможуть, Шотландія вже до 2016 року стане повністю самостійною державою після більш ніж 300-річного перебування у складі Сполученого Королівства. Місцеві націоналісти заявляють, що в разі відокремлення Едінбургу будуть забезпечені високі доходи за рахунок видобутку нафти. Вони також хочуть, щоб незалежна Шотландія залишалася частиною ЄС, але не була членом НАТО. При цьому, як раніше відзначив перший міністр Алекс Селмонд, навіть у разі набуття Шотландією статусу самостійної держави, формально її главою за типом країн британської Співдружності (Канади, Австралії, Нової Зеландії тощо) все одно залишиться королева Єлизавета II.

Читайте також:

Іноземним туристам заборонили відвідувати лондонський Біг-Бен

Принц Вільям отримав до 30-річчя за заповітом від принцеси Діани 10 млн фунтів

Британці витратять більше 800 мільйонів фунтів на святкування ювілею Єлизавети II

Британський банк звинуватили у відмиванні іранських грошей

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...