Севастополь надав російській мові статус регіональної

16 серпня 2012 в 08:28
Севастопольська міськрада ухвалила рішення про реалізацію на території регіону положень закону «Про основи державної мовної політики», яке передбачає надання російській мові статусу регіональної.
yazik.jpg
pravda.sebastopol.ua

Севастопольська міськрада на позачерговій сесії прийняла рішення, згідно з яким російська мова в місті отримала статус регіональної. За ухвалення цього рішення проголосували 54 присутніх депутати одноголосно (всього в міськраді 76 депутатів).

Документ прийнятий в рамках реалізації положень чинного закону «Про основи державної мовної політики».

Міськрада доручила міській державній адміністрації передбачити фінансування заходів, пов'язаних з виконанням норм закону при формуванні бюджету на 2013 рік, і підготувати необхідні зміни в регіональну програму розвитку російської мови, російської культури в Севастополі до 2017 року.

В документі зазначено, що при його прийнятті було враховано рішення міськради від 26 квітня 2006 року «Про заходи щодо реалізації положень Європейської хартії регіональних мов або мов національних меншин стосовно російської мови на території Севастополя».

Контроль над виконанням рішення покладено на 2 постійні комісії міськради.

Раніше президент Віктор Янукович підписав закон "Про основи державної мовної політики", який передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.

Нагадаємо, що 13 серпня Одеська міська, а 15 серпня - Одеська обласна рада надали російській мові статус регіональної. Також Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

15 серпня Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів до 10 жовтня підготувати і внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації в регіоні закону «Про основи державної мовної політики».

Читайте також:

Одеса надала російській мові статус регіональної

В кримському парламенті виступили проти регіонального статусу для української мови

Регіонал вніс до Ради законопроект про скасування мовного закону

Янукович має намір забезпечити рівність всіх мов в Україні

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...