СБУ просить суд змусити Тимошенко читати швидше справу щодо ЄЕСУ

9 лютого 2012 в 10:50
СБУ просить суд встановити терміни для ознайомлення зі справою Тимошенко щодо ЄЕСУ. Тимошенко відмовлялася читати справу, посилаючись на хворобу.
delo.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

СБУ звернулася до суду з клопотанням встановити термін ознайомлення з матеріалами справи щодо корпорації ЄЕСУ для екс-прем'єра України Юлії Тимошенко та її захисників до 28 березня.

Обґрунтовуючи своє клопотання, начальник слідчого відділу УСБУ
у Харківській області Микола Грабік заявив, що з 23 січня по 7 лютого Тимошенко не ознайомилася з жодним листом матеріалів кримінальної справи.

«Вона відмовилася від ознайомлення з матеріалами справи, посилаючись на стан здоров'я. У той же час за результатами огляду, який проводили лікарі Качанівськ
ої колонії, стан здоров'я Тимошенко дозволяє проводити з нею слідчі дії, у тому числі і знайомитись з матеріалами справи», - сказав він.

За його словами з 23 січня захисник Тимошенко, адвокат Сергій Власенко ознайомився лише з одним томом справи, який містить 190 аркушів. А.Кожем'якін приїжджав лише один раз і від ознайомлення з матеріалами справи відмовився.

Прокурор підтримав вимогу слідчого у повному обсязі. Він зазначив, що наведені факти свідчать про те, що обвинувачена умисно затягує терміни ознайомлення зі справою.

За словами М.Грабіка, кримінальна справа містить 71 том і до 28 березня Ю.Тимошенко та її захист встигнуть ознайомитися з матеріалами.

Він також звернувся з клопотанням, що у випадку, якщо обвинувачена та її захисники не ознайомляться з матеріалами справи у зазначені терміни, вважати їх ознайомленими.

Суд пішов до дорадчої кімнати.

Нагадаємо,
17 січня 2012 року набув чинності закон України, що стосується декриміналізації економічних злочинів у Кримінальному кодексі. Відповідно до цього закону була виключена кримінальна відповідальність за здійснення окремих протиправних дій, у тому числі за приховування валютної виручки.

При цьому Головне слідче управління СБУ продовжувало розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Ю.Тимошенко у скоєнні замаху на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ на суму 5,5 млн.

Шевченківський районний суд Києва у справі ЄЕСУ обрав для Ю.Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту. Тому, у Качанівській колонії Харкова Ю.Тимошенко знаходиться у приміщенні слідчого ізолятора, до виправних робіт не залучається.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Ю.Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією у 2009-му році.

Окрім того, Ю.Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад 1,5 млрд грн.

Читайте також:

Апеляційний суд визнав законним арешт Тимошенко у справі ЄЕСУ

Американська UTICo продовжує вимагати від Тимошенко повернути борг

СБУ штурмує помешкання колишньої підлеглої Тимошенко у ЄЕСУ

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...