Топ Новини

Саркозі буде домагатися прийняття закону про геноцид вірмен

8 березня 2012 в 11:58
Французький президент дав вірменам надію, що закон про геноцид все ж буде прийнято.

Президент Франції Ніколя Саркозі буде сприяти прийняттю закону про кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен в Османській імперії. З такою заявою Саркозі виступив на зустрічі з представниками вірменської діаспори, яка відбулася в середу, 7 березня, в Єлисейському палаці.

Закон, що передбачає рік ув'язнення або штраф у 45 тисяч євро за заперечення геноциду вірмен, було схвалено обома палатами французького парламенту, проте згодом Конституційна рада Франції визнала його таким, що порушує право на свободу вираження і не відповідає основному закону країни.

Напередодні президентських виборів, які відбудуться у квітні, наполегливість Саркозі пояснюють його прагненням отримати підтримку шестисот тисяч вірмен, які живуть у Франції.

Геноцид вірмен визнали Рада Європи, Європарламент, підкомісія ООН із запобігання дискримінації та захисту меншин, Комісія ООН з військових злочинів, всесвітня рада церков тощо. Туреччина заперечує факт геноциду, заявляючи про неоднозначний характер подій.

Франція вже давно визнала в якості геноциду події 1915-1923 років, коли було вбито близько 1,5 млн вірмен. Новим у законі було покарання за його заперечення.

Читайте також

У Франції садитимуть на рік за заперечення геноциду вірмен

Туреччина погрожує Франції санкціями за законопроект про геноцид проти вірмен


Вірмени всього світу відзначають 96-ту річницю Геноциду

Турки почали демонтаж пам'ятника своєї дружби з вірменами

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...