Саміт Україна-ЄС: сторони прийняли підсумкову заяву

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
За підсумками саміту Україна-ЄС сторони прийняли спільну заяву, що складається з 16 актуальних питань українсько-російських європейських відносин.

У Брюсселі за участю президента України Віктора Януковича, голови Європейської ради Германа Ван Ромпея і голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу відбувся саміт Україна-ЄС.

За підсумками переговорів сторони прийняли спільну заяву, що складається з 16 актуальних питань українсько-російських європейських відносин.

У підсумковій заяві зазначається, що лідери підтверджують свою відданість підписанню вже парафованої Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі, як тільки будуть продемонстровані рішучі дії і відчутний прогрес у трьох сферах, позначених під час саміту Україна-ЄС у 2011 році, якщо можливо, до саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року, пише Ліга.net.

Європейські лідери висловили повну підтримку наглядової місії Європарламенту, що працює в Україні на чолі з колишнім президентом Європейського парламенту Петом Коксом і екс-президентом Польщі Олександром Квасьнєвським, включаючи необхідність розгляду судових справ, що представляють особливий інтерес.

Голови ЄС підкреслили, що верховенство права з незалежною судовою системою є найважливішим елементом фундаменту Угоди про асоціацію, як було сказано в спільній заяві на саміті у грудні 2012 року. Глави обговорили ключові моменти судової реформи в Україні, а також привітали набуття чинності новим Кримінально-процесуальним кодексом, новим законом про адвокатуру, а також впровадження Національного превентивного механізму проти тортур. Представники ЄС особливо підкреслили важливість їхньої ефективної реалізації та необхідність проведення повномасштабної судової реформи згідно з європейськими стандартами.

Україна також висловила зобов'язання щодо виконання судових рішень Європейського суду з прав людини, а також рекомендацій Ради Європи щодо умов утримання під вартою і надання медичної допомоги людям в ув'язненні.

Крім того, сторони взяли до уваги заяви Європейського парламенту і Верховної Ради про взаємну інтеграцію і підкреслили важливість імплементації всіх рекомендацій ОБСЄ на парламентських виборах в Україні.

Європейські лідери привітали підписання меморандуму про угоду та договору про надання Євросоюзом Україні макрофінансової допомоги до 610 млн євро, який доповнить майбутню угоду між Україною і Міжнародним валютним фондом.

Також в заяві згадується газотранспортна система України. Євросоюз підкреслив надзвичайну важливість ГТС для країн Євросоюзу, запевнивши, що продовжить допомагати Києву у питаннях модернізації ГТС як частини європейської енергосистеми. Крім того, Брюссель зобов'язується допомогти Україні в питаннях виділення коштів на реконструкцію трубопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Також обидві сторони розраховують на продовження діалогу в рамках Енергетичного співтовариства.

Крім того, у спільній заяві ЄС привітав успіхів Києва на шляху лібералізації візового режиму з Євросоюзом. Брюссель розраховує на продовження діалогу і виконання всіх умов для скасування віз українським громадянам.

Також Євросоюз висловив надію, що Україна на посаді голови ОБСЄ посилить вплив цієї організації у світі. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі