Топ Новини

Саакашвілі пообіцяв передати владу мирно

9 жовтня 2012 в 09:31
У 2013 році після президентських виборів набудуть чинності прийняті поправки до Конституції, за якими реальна влада в Грузії переходить від президента до прем'єр-міністра, який проводить разом з урядом зовнішню і внутрішню політику держави.
timthumb.php.jpg
kavpolit.com

Процес передачі виконавчої влади в Грузії буде мирним, заявив президент Михайло Саакашвілі 9 жовтня після зустрічі з лідером коаліції "Грузинська мрія" Бідзіною Іванішвілі.

"Як президент я гарантую мирну передачу влади", - підкреслив глава Грузії.

Зустріч президента Грузії і лідера коаліції "Грузинська мрія", що перемогла на парламентських виборах 1 жовтня, проходила за зачиненими дверима в резиденції глави республіки у Тбілісі.

"Ми передаємо більшу частину функції уряду мирним шляхом опозиції, що робиться вперше в цьому регіоні", - сказав президент.

"Грузинський народ зробив вибір і ми поважаємо вибір нашого народу. Грузинський народ визначає політичний процес", - зазначив Саакашвілі.

- Лукашенко захоплений Саакашвілі: визнати свою поразку - дорого коштує

"Ми сьогодні поговорили і між нами залишаються фундаментальні розбіжності з опонентами, але ми як відповідальна влада і я, як президент, забезпечу перехід влади уряду без ексцесів, як того не було в минулому ніколи", - підкреслив він.

"Ми повинні зберегти демократію, щоб вибори і в майбутньому були демократичні і у грузинського народу з'явилися перспективи розвитку. Я як президент і ми все зробимо все, щоб захистити права наших співгромадян", - зазначив глава Грузії.

Згідно з грузинським законодавством, партія, що посіла перше місце на парламентських виборах, має право назвати кандидатуру прем'єр-міністра, який формує на свій розсуд уряд. Прем'єр-міністра затверджує президент. Якщо склад уряду, поданий прем'єром, буде тричі відкинутий парламентом, президент має право розпустити депутатів.

Між тим, у 2013 році після президентських виборів набудуть чинності прийняті поправки до Конституції, за якими реальна влада в Грузії переходить від президента до прем'єр-міністра, який проводить разом з урядом зовнішню і внутрішню політику держави.

Читайте також:

Противник Саакашвілі повністю змінить склад уряду

Саакашвілі визнав поразку своєї партії і оголосив про її перехід в опозицію


У Грузії відео тортур ув'язнених викликало масові протести і відставки в уряді (ВІДЕО)

ЦВК Грузії оприлюднила перші офіційні результати виборів: опозиція попереду

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...