Рибак не виключає, що питання про російську мову можуть винести на референдум

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Спікер Верховної Ради закликав всіх виконувати Конституцію, однак наголошує на необхідності внести остаточну ясність у мовну сферу України.

Голова Верховної Ради, регіонал Володимир Рибак вважає, що питання про статус російської мови вимагає серйозного вивчення.

«Є сьогодні Конституція. Давайте виконувати Конституцію. Є українська мова. Російська мова - не мова національних меншин. Половина на половину сьогодні говорять. І сьогодні треба ж визначитися. Йдуть напрацювання Конституційної асамблеї ... Треба буде, щоб спеціалісти сідали, вчені, громадські організації ... Будуть питання, які будуть розглядатися багато разів», - сказав Рибак в ефірі 5 каналу.

При цьому спікер уточнив, що «розуміння якщо не буде, то потрібно буде деякі питання виносити на референдум, може, і мовне питання». «Але люди повинні знати, питання. Перш, ніж виносити на референдум, людям треба пояснити. Може, доведеться запитати у людей це питання з російської мови, але приймати зміни до Конституції має Верховна Рада», - підкреслив він.

Відповідаючи на питання, чи слід внести зміни у прийнятий закон про мови, піднявши відсоток для регіональної мови з 10% до 30%, Рибак зазначив, що «можна, але варто дивитися і на інші мови». «Вони можуть залишитися за дужками. І будуть виникати різні конфліктні ситуації», - сказав він.

Раніше спікер заявляв, що йому неприємно, коли депутати від опозиції називають російську мовою національних меншин, оскільки сам є представником російськомовного регіону.

Нагадаємо, раніше депутати від Партії регіонів заявили про намір говорити під час сесійних засідань Верховної Ради виключно російською мовою. У свою чергу депутати від ВО "Свобода" вимагали від своїх колег виступати у Верховній Раді державною мовою.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. !zn

Читайте також:

Рибак виступив за рівноправність української та російської мов

У Партії регіонів погрожують заблокувати трибуну Ради, якщо їм не дадуть виступати російською

Ірина Фаріон запропонувала оподатковувати пісні російською мовою

Депутат, який запропонував законопроект про держстатус російської мови, виключений з Партії регіонів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі