Румунія передумала боротися з Україною за острів на Дунаї

10 листопада 2011 в 10:37
Румунія заперечує наявність територіальних претензій до інших держав. Про це на прес-конференції сказав міністр закордонних справ Румунії Теодор Баконскі.
rumyniya.jpg
look.com.ua

«Я хочу однозначно відповісти на це питання. Румунія є прихильником недоторканності кордонів країн. Ми не пред'являли ніяких територіальних претензій щодо територіальної цілісності інших країн», - сказав він.

При цьому Т.Баконскі зазначив, що він захищає територіальну цілісність своєї країни в якості сторони Європейського Союзу і члена НАТО.

Він також висловив впевненість у тому, що подальший двосторонній діалог України та Румунії посприяє покращенню ситуації з румунською громадою в Україні.

Як повідомлялося, у квітні 2010 року Румунія заявила про претензії на зміну державного кордону в районі ненаселеного острова Майкан на Дунаї, мотивуючи це тим, що фарватер річки в цьому районі змінився.

За міжнародним правом, кордони між державами по річках проходять за фарватером, якщо сторони не домовилися інакше.

Україна також висловила стурбованість у зв'язку з розширенням гирла Дунаю Румунією, оскільки, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, це переорієнтовує вантажопотоки на румунські порти.

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...