Російський опозиціонер попросив політичного притулку в Україні

Поділитися
© @dlindele
Опозиціонери впевнені, що їх можуть заарештувати за підозрою в організації масових заворушень під час мітингу на Болотяній площі в Москві 6 травня - «будуть хапати всіх підряд і притягувати до справи».

Активіст партії «Інша Росія» з Нижнього Новгорода Олексій Дев'яткін і його дружина, журналістка Дженні Курпен мпопросили політичний притулок в Україні.

За інформацією прес-служби «Іншої Росії», вони побоюються кримінального переслідування у зв'язку зі справою про масові заворушення на мітингу 6 травня в Москві.

Як повідомила курпів, її та О.Дев’яткіна було затримано поліцією 6 травня на Тверській вулиці - поза межами Болотяної площі. Проте вона наводить як приклад іншого активіста «Іншої Росії» Олександра Каменського, якого також було затримано в стороні від подій, проте його заарештували за підозрою в організації масових безладів.

«Знаючи, як працює слідство і яку позицію займає суд щодо підозрюваних у «болотяній справі», ми дійшли висновку, що хапатимуть усіх уряд і залучатимуть до справи. Розуміючи, що ми перебуваємо у зоні ризику і можемо увійти до групи підозрюваних, ми ухвалили рішення залишити країну», - заявила Д.Курпен.

О.Дев’яткіна у 2005 році було засуджено за статтею 212 Кримінального кодексу РФ «Масові безлади» за участь у ненасильницькій акції протесту у приймальній Адміністрації Президента РФ. Відсидів у СІЗО один рік і був засуджений до умовного терміну. За інформацією прес-служби, раніше політичний притулок у Королівстві Нідерланди попросив провідний конструктор ВАТ «Корпорація «Тактичне ракетне озброєння» Олександр Долматов, прихильник «Іншої Росії», який брав участь у подіях на Болотяній площі 6 травня.

Також у рамках «болотяної справи» було допитано лідера «Іншої Росії» Едуарда Лімонова.

- На мітингу проти Путіна в Москві затримали 436 осіб

Як повідомлялося, 6 травня, напередодні інавгурації Президента РФ Володимира Путіна, відбулася акція протесту опозиції, яка закінчилася затриманням у Москві близько 400 осіб.

Пізніше співробітники Слідчого комітету Росії заарештували десятки осіб у рамках розслідування кримінальної справи за фактом масових безладів і застосування насильства відносно представників влади на Болотяній площі 6 травня 2012 року.

11 червня слідчі провели обшуки у російських опозиціонерів Олексія Навального, Сергія і Анастасії Удальцових, Іллі Яшина, Ксенії Собчак та інших.

15 червня у Слідчому комітеті РФ повідомили, що російські опозиціонери можуть змінити свій процесуальний статус і перейти зі свідків у підозрювані у справі про масові безлади і застосуванні насильства відносно представників влади. !zn

Читайте також:

На Болотяній площі в Москві демонстранти зіткнулися з поліцією (фото, відео)

Путін дізнався про обшуки в опозиціонерів з преси


Затриманим на акціях у Москві призовникам вручать повістки, а тих, хто старше 27, відправлять до Сибіру


Поліція розігнала табір опозиції в Москві (відео)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі