Російські ЗМІ звинуватили Україну і США в зриві збройового контракту з Іраком на $ 4,2 млрд

Поділитися
Російські ЗМІ звинуватили Україну і США в зриві збройового контракту з Іраком на $ 4,2 млрд
Найбільша за останнє десятиліття угода у сфері військово-технічного співробітництва між Москвою і Багдадом на суму $ 4,2 млрд опинилася під загрозою. Як пишуть російські ЗМІ - через підступи конкурентів США і України.

Найбільший з часів падіння в Багдаді режиму Саддама Хусейна контракт у сфері військово-технічного співробітництва між Росією та Іраком анульований через підозри в корупції. Про це заявив радник іракського прем'єра Алі Мусаві. Незважаючи на те що міністр оборони Іраку майже відразу ж дезавуював слова радника, побоювання з приводу зриву угоди не безпідставні.

Серед можливих її супротивників джерела в урядових колах Росії називають США і Україну. За їхніми словах, США та Україна «переконують Багдад, що сума контракту сильно завищена», пише російський «Коммерсантъ».

Нагадаємо: про контракт стало відомо в жовтні минулого року. Повідомлялося, що Ірак закупив у Росії 30 ударних вертольотів Мі-28Н і 42 зенітних ракетно-гарматних комплексів "Панцир-С1" на суму $ 4,2 млрд. Крім того, також досягнуто домовленості розпочати переговори щодо закупівлі Іраком російських винищувачів МіГ-29М / М2.

Проте минулої суботи радник іракського прем'єра Алі Мусаві оголосив, що російсько-іракський збройовий контракт анульований.

"Коли він (прем'єр Іраку Нурі аль-Малікі, - ред.) повернувся з Росії, у нього були деякі підозри щодо корупції. Тож він вирішив переглянути всю операцію", - пояснив радник, додавши, що у цій справі триває розслідування. У відношенні кого воно ведеться, уточнювати не став.

Янукович заявив, що Україна працює над зброєю, про яку він «не хотів би говорити».

Після цієї сенсаційної заяви ситуацію спробували виправити іракські військові: у той же день міністр оборони країни Садунов аль-Дулаймі терміново скликав прес-конференцію, на якій спростував слова радника прем'єра. Він припустив, що непорозуміння сталося через затримки з наданням інформації про контракт в антикорупційний комітет Іраку.

"Угода йде своєю чергою", - заспокоїв міністр.

Тим часом Росія має намір зажадати від Багдада офіційних пояснень - нжодних відомостей про змінені плани Багдада офіційно не надходило.

Як пише видання з посиланням на джерела, в Росії не виключають, що в реалізації контракту РФ та Іраку «втрутилась третя сторона».

«США робили чималі зусилля, щоб перешкодити операції. Не здивуюся, якщо вони будуть постфактум намагатися зірвати або ускладнити її», - сказало джерело в урядових колах РФ.

"Американці не для того стільки років проводили операцію в Іраку, щоб потім віддавати ринок озброєнь Росії", - вважає інший військово-дипломатичне співрозмовник. А джерело, близьке до російської системи ВТС, нагадав, що першою з пострадянських країн на військовий ринок Іраку прагнула вирватися Україна, проте Росія її випередила, що не могло не викликати ревнощів у Києві.

Саламатін врятувався від гніву Януковича, придумавши неіснуючий збройовий контракт з Іраком

За даними видання, противники угоди апелювали насамперед до її суми $ 4,2 млрд, намагаючись переконати Багдад, що "з урахуванням номенклатури поставки ціна сильно завищена". А як підтвердження приводили контракт, який у 2006 році уклали Росія і Сирія, на поставку 50 комплексів "Панцир-С1" загальною вартістю близько $ 900 млн - це, мовляв, в рази нижче сум, закріплених в російсько-іракському контракті.

"Є інформація, що ряд наших конкурентів на збройовому ринку натякали Багдаду про корупційну складову. Про те, що реальна вартість укладеної з нами пакетної угоди нібито набагато менша, а різниця з зазначеної в ньому суми піде наліво, - повідомило джерело, близьке російській системі ВТС . - Коли ми разом з іракськими військовими детально прописували всі пункти угод, питань до нас не виникало і ні про яку корупцію мне йшлося".

За словами співрозмовника, після оприлюднення інформації про угоду "проти РФ розпочалася справжня інформаційна війна".

Втім, експерти не виключають, що ускладнити реалізацію російсько-іракської угоди можуть і фактори всередині самого Іраку.

"На частині території країни створено курдськеий осередок, який в перспективі може стати основою самостійного Курдистану, - говорить директор Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов. - Представники курдів в керівництві Іраку (курдами за національністю є, наприклад, президент країни Джаляль Талабані і глава МЗС Хошияр Зебарі, - ред.) не хочуть озброювати центральну владу в Багдаді тими ж вертольотами Мі-28Н, які потенційно можуть бути застосовані проти курдів

".Якщо російсько-іракський контракт все ж буде виконаний, Росія вийде на друге місце по постачаннях зброї до Іраку (перше залишається за США). !zn

Читайте також:

Україна спростувала постачання зброї до Сирії

Януковичу сподобалося продавати танки в Таїланд

Росія і НАТО готуються до кібервійни

Китай випробував ще один винищувач п’ятого покоління, обігнавши в перегонах новітніх озброєнь Росію (ФОТО)

З півмільярдного контракту на поставку БТРів до Іраку біля чверть коштів осіла в кишенях посередників

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі