Російська мова у Латвії не буде ані державною, ані регіональною, - заявив прем'єр

20 лютого 2012 в 07:29
Латиська мова і після референдуму залишиться єдиною державною у Латвії, підкреслив прем'єр Домбровскіс.

Прем'єр Латвії Валдіс Домбровскіс вважає, що результати проведеного референдуму про статус російської мови не дають підстав говорити про використання російської мови в якості офіційної при спілкуванні мешканців окремих регіонів з місцевою владою.

Прем'єр сказав, що така можливість зараз не розглядається. При цьому жителям досі ніхто не відмовляв у допомозі, якщо вони зверталися за нею до самоврядування російською мовою, відзначив прем'єр.

Для втілення цієї ідеї немає підстав, бо латиська мова та після референдуму залишиться єдиною державною у Латвії, підкреслив Домбровскіс.

Раніше мер латгальського міста Резекне, представник "Центру згоди" Олександр Барташевич сказав BNS, що оскільки у Резекне, у містах і округах Латгалії значна частина громадян проголосувала за надання російській мові статусу другої державної, то слід подумати про присвоєння російській мові статусу регіональної.

Як повідомлялося, за попередніми результатами референдуму, за визнання російської мови в Латвії другою державною проголосували 273 тис. 347, або 24,9% виборців, більшість - 821 тис. 722, або 74,8% виборців - проголосували проти. Таким чином, за попередніми результатами, єдиною державною мовою у Латвії залишиться латиська.

Читайте також:

Росія вимагає від Латвії пояснень з приводу референдуму про російську мову

Латвійці відмовилися від російської мови на референдумі

Табачник уріже викладання української мови та історії у школах

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...