Російська мова отримала регіональний статус в Донецьку

21 вересня 2012 в 07:07
Російська мова, у відповідності з рішенням міськради, відтепер є регіональною в Донецьку. З 65 депутатів, що зареєструвалися таке рішення підтримали 62.
1(43).jpg
novosti.dn.ua

Депутати Донецької міськради прийняли рішення про реалізацію закону України «Про засади державної мовної політики» у місті Донецьку на черговій сесії міськради. За прийняття цього рішення проголосували 62 з 65 депутатів, що зареєструвалися, 3 - не голосували.

"Інформувати жителів Донецька про те, що відповідно до пункту 2, абзацу 1 пункту 3 статті 7 Закону України "Про засади державної мовної політики", на підставі даних всеукраїнського перепису населення 2001 року про мовний склад населення російська мова є регіональною мовою в місті Донецьку", - йдеться у рішенні.

Міськрада доручила управлінню освіти, культури і туризму внести на розгляд сесії міської ради проект програми розвитку регіональної російської мови і російської культури в місті Донецьку на 2013 - 2017 роки.

Фінансовому управлінню міської ради необхідно розглянути питання фінансування у 2013 році заходів, пов'язаних з впровадженням російської мови як регіональної.

- Партія регіонів закликала виборців слухати і співати пісень рідною - російською мовою (ФОТО)

Біля будівлі міської ради відбувся мітинг на підтримку російської мови. На ньому були присутні близько 500 осіб, в руках вони тримали символіку і прапори Партії регіонів, а також транспаранти, на яких написано: «Партія регіонів тримає слово!» і «Ми хочемо говорити рідною мовою!».

На мітингу виступив секретар Донецької міськради Сергій Богачов, який заявив, що «останні 5 років проходила українізація Донбасу», насаджувалася практика, коли громадянин у суді повинен був писати заяву мовою, «яка не вивчалася».

Нагадаємо, що після набуття чинності в Україні закону «Про засади державної мовної політики», статус регіональної російській мові надали Одеса, Запоріжжя, Севастополь, Харків, Луганськ, Миколаїв, Дніпропетровськ і Херсон, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Луганська , Харківська, Миколаївська і Дніпропетровська області.

Крім того, статус регіональної отримала угорська мова в закарпатському місті Берегово, а село Тарасівці стало першим селом в Чернівецькій області, яке визнало румунську (молдавську) мову регіональною..

Читайте також:

На Закарпатті закон про мови «забуксував» — не вистачає чиновників, які знають угорську

Село на Буковині визнало молдавську мову регіональною

У Партії регіонів обіцяють виборцям зробити російську другою державною (ФОТО)

КСУ перевірить закон про регіональні мови на відповідність Конституції

За матеріалами: УНІАН , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...