Топ Новини

Росія віддасть Україні давній борг

7 березня 2012 в 07:17
Держдума РФ 13 березня має намір ратифікувати угоду про культурні центри, яку було підписано між Росією і Україною ще 14 років тому. Створювати такі центри для російської гуманітарної експансії почнуть зі Львова.
ukraine_russian.jpg
nnm.ru

Парламентський комітет у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками рекомендував Держдумі Російської Федерації ратифікувати угоду про інформаційно-культурні центри, яку було укладено між Росією і Україною ще 14 років тому.

«Ми запропонували палаті розглянути це питання на своєму найближчому засіданні 13 березня», - повідомив глава профільного комітету Держдуми Леонід Слуцький.

Він нагадав, що дана угода була підписана сторонами ще у 1998 році. Українська сторона ратифікувала її наступного року.

«Тепер це, перш за все, наш давній борг перед Україною», - зазначив парламентарій.

За його словами ратифікація дасть новий поштовх для «взаємного культурного проникнення, в тому числі створить додаткові можливості для «російської гуманітарної експансії».

Він зазначив, що угода закладає основи для створення нових культурних установ, яких в даний час діє всього дві - у Москві та Києві», - сказав Слуцький.

«В Україні поширення таких культурних центрів потрібно починати зі Львова, де переважають націоналістичні настрої. Саме в цьому місті російські культурні центри будуть надзвичайно важливі», - вважає він.

За словами політика, серед завдань інформаційно-культурних центрів буде влаштування виставок художніх творів, виробів народної творчості, створення громадських рад та клубів за різними напрямками. Культурні центри також займуться методичною допомогою науковцям і викладачам мови та літератури народів своїх країн, що працюють у місцевих наукових і навчальних установах.

Нагадаємо, раніше Кабмін ухвалив рішення про створення у Санкт-Петербурзі у складі закордонної дипломатичної установи України культурно-інформаційного центру.

Читайте також:

Держдума РФ і Верховна Рада одночасно ратифікують зону вільної торгівлі з СНД

Кулиняк вважає стабільним розвиток культурної сфери в Україні

У Росії організаторів художньої виставки визнали винними у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...