Росія оприлюднить дані про ядерні запаси

14 січня 2011 в 12:29
Росія обіцяла після набуття чинності нового договору СНО розглянути питання щодо оприлюднення даних про свої ядерні арсенали.

Росія обіцяла після набуття чинності нового договору СНО розглянути питання щодо оприлюднення даних про свої ядерні арсенали.

На початку травня Пентагон вперше офіційно назвав кількість ядерних боєголовок, що знаходяться у розпорядженні американських Збройних сил.

У США є 5113 ядерних боєголовок, повідомила Бі-бі-сі з посиланням на військове відомство Сполучених Штатів. За словами представника Пентагону, що повідомив про арсенал США на умовах анонімності, ще кілька тисяч списаних боєголовок знаходяться в стадії очікування утилізації.

Між тим, директор департаменту інформації і друку МЗС РФ Андрій Нестеренко повідомив у травні журналістам: «Після набуття чинності договору про стратегічні наступальні озброєння, підписаного у Празі 8 квітня президентами РФ і США, ми також зможемо розглянути в практичній площині питання про оприлюднення суми наявних у Росії розгорнутих стратегічних носіїв і боєзарядів, які зараховуються за ними».

Коментуючи той факт, що США вже оприлюднили ці дані, А.Нестеренко сказав: «Зазначений крок Вашингтона, за нашою оцінкою, підвищить прозорість та послужить зміцненню довіри між ядерними і неядерними державами».

Нагадаємо, 22 грудня сенат США ратифікував новий договір СНО. Росія заявляла, що ратифікація нового договору в парламентах обох країн буде синхронною.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...