Топ Новини

Росія ніколи не ставила під сумнів приналежність острова Тузла Україні, - МЗС

13 липня 2012 в 07:33
Належність острова Тузла Україні ніколи не ставилася під сумнів і в ході переговорів про делімітацію кордону з Росією не обговорювалася. Мова йшла виключно про розмежування водних ділянок кордону, а саме - лінії проведення в Азовському і Чорному морях, а також Керченській протоці. Подробиці цих домовленостей у МЗС України поки не повідомляють.

У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що належність острова Тузла Україні ніколи не ставилася під сумнів і в ході переговорів про делімітацію кордону з Росією не обговорювалася.

"Питання Тузли на переговорах за всі ці роки навіть не обговорювалося. Належність острова Україні ніколи не ставилася під сумнів", - повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Він додав, що в ході переговорів про завершення яких заявили в четвер президенти України і Росії, йшлося виключно про розмежування водних ділянок кордону, а саме - лінії проведення в Азовському і Чорному морях, а також Керченській протоці.

Крім того, сторони домовилися про правила експлуатації Керченської протоки.

Разом з тим, подробиці цих домовленостей у МЗС України поки не повідомляють.


- Україна і Росія домовилися про делімітацію азово-керченського кордону


Як повідомлялося, в п'ятницю президенти України та РФ Віктор Янукович і Володимир Путін повідомили про завершення переговорів щодо делімітації Азовського і Чорного морів, а також Керченської протоки.

Глави держав підписали спільну заяву про делімітацію морських просторів в Азовському і Чорному морях, а також у Керченській протоці, в якій зазначається, що "сторони вважають важливим здійснити делімітацію морських просторів в Азовському і Чорному морях, а також у Керченській протоці, в дусі дружби, добросусідства і стратегічного партнерства, з урахуванням законних інтересів обох держав".

В.Путін повідомив, що Києву і Москві залишилося узгодити юридичні деталі для підписання договору про делімітацію кордону в Азово-Чорноморському басейні.

Протягом переговорів українська сторона наполягала на збереженні в Керченській протоці кордону з Росією, що існував за часів Радянського Союзу, але висловлювала готовність піти на компроміс у господарських питаннях.

Глава МЗС України Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона запропонувала провести кордон по акваторії Керченської протоки відповідно до тих рубежів, які були зафіксовані на ще радянських картах і які визначали адміністративний кордон між Українською РСР і РРФСР за радянських часів. У той же час Київ у ході переговорів не відмовлявся від ідеї спільної експлуатації даного каналу на паритетній основі.

У свою чергу Росію такий підхід не влаштовував, і позиція Москви зводилася до того, що адміністративний кордон існував на картах лише візуально, і цей поділ не мав за собою ніякої юридичної основи.

Звучали в ході переговорів і ідеї щодо розділу Керченської протоки на так звані "зони відповідальності".

Читайте також:

Україна зробила низка поступок росіянам у питанні делімітації Азовського моря

Українська сторона вважає прийнятними пропозиції Росії по азово-керченському кордону

Київ і Москва домовилися про параметри кордону в Азовському морі

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...