Топ Новини

Росія не виключає, що Україна може виграти суд щодо газової справи

12 вересня 2011 в 11:22
Україна може перемогти в суді щодо газового питання. Таку думку висловив посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов.

«Справа в тому, що розірвання подібних контрактів може статися, про що вже й українські керівники, і російські керівники говорили, тільки у судовому порядку. Але тут теж все дуже непросто. Мова йде навіть не про розірвання контрактів як таких. Мова йде про взаємини в енергетичній сфері. Ці взаємини настільки планові та багатогранні, що цінами на газ вони не обмежуються. По-перше, потрібно розуміти, що розгляд такого питання в судових інстанціях абсолютно не виключає того, що рішення буде не винесено на користь українського заявника. І що в позовній заяві українського боку не буде достатніх підстав для того перегляду контрактів» - сказав він.

Так само М.Зурабов не виключає той факт, що російські розрахунки газових договорів з Україною могли бути помилковими.

«Як я розумію, позиція української сторони у відповідному позовній заяві буде полягати, у першу чергу, в оцінці несправедливості формули ціни на газ і того рівня ціни, яка сьогодні має місце щодо України. Може з'ясуватися при судовому розгляді, що це не так, оскільки російська сторона, у тому числі - на вищому політичному рівні, підкреслювала, що і формула ціни, і рівень ціни абсолютно відповідають європейським. Українські колеги мають з цього приводу іншу точку зору. Вони вважають, що ціна на газ для України на 200 дол перевищує ціну для Німеччини та Італії. Ми допускаємо, що розрахунки, які були зроблені експертами, можуть мати неточності» - сказав він.

Нагадаємо, російська сторона заявляла, що готова відстоювати свою позицію щодо газової угоди з Україною у будь-якому суді і вважає неприйнятними маніпуляції з можливою реорганізацією «Нафтогазу» для розірвання контракту.

6 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна фактично підготувала матеріали для вирішення у міжнародному арбітражі газової суперечки з Росією про умови постачання і транзиту газу.

Також звучали заяви, що, через газовий скандал, Росія готова розірвати «харківські угоди» з Україною, в разі чого російський флот покине Севастополь достроково, а Україна втратить знижку на газ
.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...