Росія не узгодила перелік земель у Криму площею 14,2 тис. га

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© chernomorskoe.at
Російська сторона не узгодила документи на 13 земельних ділянок під ЧФ РФ площею в 14,187 тис. га. Спірними залишаються 18 ділянок.

На сьогодні, як повідомили DT.UA у рескомітеті із земельних ресурсів АРК, російською стороною не узгоджені документи на 13 земельних ділянок під ЧФ РФ площею 14,187 тис. га. Таким чином, Москва не дала «добро» на інвентаризацію більшої частини території, яку зай-має в автономії, адже загальна площа «орендованої» землі - 14,7 тис. га.

Найбільша ділянка - це полігон «Опук» у Ленінському районі площею понад 13 тис. га, де з’явилися треті землекористувачі. По-перше, на полігон накладаються 880 га заповідника, створеного указом президента Кучми у 1998 році (тобто в наступному після підписання угод році). По-друге, не-оформлені договорами оренди землі під об’єктами ЧФ, відповідно, не мали закріплених меж, а тому органи місцевого самоврядування цілком законно й раціонально ними розпорядилися, передавши в довгострокову оренду фермерам. І по-третє, з тієї ж самої причини відсутності оформлених прав оренди в містах ділянки було віддано під забудову - правдами і неправдами, з допомогою російських військових, які відмовлялися від користування, чи судових схем тощо.

Тобто у переговорах із російською стороною неузгодженими залишаються кілька спірних переліків ділянок, і претензії є в обох сторін. Це 18 земельних ділянок, які використовуються російськими військовими, однак у додатках №2 і №3 Угоди про параметри поділу ЧФ вони не значаться, тобто не передавалися у користування. Це переважно ділянки, на яких розміщуються такі ж спірні об’єкти - маяки і РНС, і їх площа - 23,3 га. Другий перелік - це 22 ділянки з земель ЧФ, у межах яких виявлено сторонніх землекористувачів. Причому це не тільки приватні особи, яким місцеві ради виділили землю під забудову, садове товариство чи фермерське господарство, а й держ-органи та відомства. Наприклад Феодо-сійський військкомат.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Валентини Самар «Ми не оремо, не сіємо, не платимо ...». !zn

Читайте також:

Сигнал по флоту: «Гази!»

Росія не змогла узгодити з Україною умови заміни кораблів у Севастополі

Москва припиняє фінансування ЧФ у Севастополі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі