Топ Новини

Росія звинуватила Україну у перешкоджанні оновленню ЧФ РФ 6

16 квітня 2013 в 15:05

Представник російського військового відомства поклав на українську сторону відповідальність за затягування переговорів з підготовки угод, необхідних для забезпечення нормальної життєдіяльності ЧФ РФ.

Черноморский флот Новороссийск
vk.com/seymour_carter

Українська сторона зволікає з підготовкою угод щодо забезпечення нормальної життєдіяльності Чорноморського флоту і заважає його оновленню, заявив високопоставлений представник Міноборони РФ.

"Українське керівництво, як це було і при колишньому президентові Віктору Ющенку, наполягає на тому, що оновлення сил Чорноморського флоту може здійснюватися тільки з дозволу і під контролем української влади", - сказав співрозмовник.

"Через небажання української сторони не вирішується питання про скасування митних платежів при ввезенні на територію України матеріально-технічних засобів і товарів для ЧФ. Між тим аналіз українського законодавства і російсько-української договірної бази показав необґрунтованість їхнього стягнення. Це питання піднімалося міністром оборони Росії Сергієм Шойгу під час його першої зустрічі з головою військового відомства України Павлом Лєбєдєвим 20 лютого в Севастополі, однак Київ ухиляється від його рішення", - зазначив співрозмовник.

Представник Міноборони РФ згадав ряд інших невирішених проблем у забезпеченні функціонування ЧФ на території України. Він нагадав, що в 2008 році після подій на Кавказі Ющенком були підписані два укази (номери 705 і 706), які в протиріччя з базовими угодами з питань ЧФ від 1997 року ввели дозвільний порядок пересувань формувань ЧФ і заборонили спрощений режим перетину ними державного кордону України.

"Неодноразові вимоги Росії скасувати їхню дію як невідповідних "базовим" угодам результату досі не дали", - констатував представник Міноборони РФ.

Коментуючи проблему, яку глава військового відомства України підняв на зустрічі з російським колегою в Севастополі 20 лютого: можливість виділення Чорноморським флотом РФ причалу для українського підводного човна "Запоріжжя", співрозмовник зазначив, що українська сторона при розділі Чорноморського флоту отримала значну кількість обладнаних місць базування підводних човнів, включаючи ті, які перебували в Балаклавській бухті Севастополя.

"Проте надалі ці місця і пов'язані з ними об'єкти інфраструктури за призначенням не використовувалися і були українською стороною втрачені. У результаті зараз ВМС України можливостей для базування своєї підводного човна не мають", - сказав представник військового відомства.

При цьому він підкреслив, що причали Чорноморського флоту завжди використовувалися за прямим призначенням і знаходяться у справному стані. Йдучи назустріч українським колегам і діючи в партнерському ключі, командування ЧФ у березні обговорило це питання з командуванням ВМС України. Було ухвалено рішення винести це питання на розгляд підкомісії з питань функціонування ЧФ російсько-української міждержавної комісії".

Читайте також:

Москва проігнорувала пропозиції Києва щодо ЧФ РФ і військової співпраці

Росія створить базу Чорноморського флоту у Новоросійську до 2020 року

Українська армія розраховує переозброїтися на 125 мільярдів

Росія має намір модернізувати літаки Антонова без узгодження з українською стороною

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
6 коментарів
 • фома 16 апреля, 23:18 А про Балаклаву сказано в точку. Адже саме там була база підводних човнів. Тепер стоянка для яхт мільярдів. А в Донузлаві що залишилося. Пісок вигрібаємо? Стидоба. Нажаль, росіяни праві. Дедалі більше переконують, що українці - не державотворча нація. Жаль. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Петро 16 апреля, 19:05 Без сумніву, реалізуючи свої потуги на відновлення статусу наддержави, російська сторона зацікавлена в переозброєнні й модернізації Чорноморського флоту (далі - ЧФ РФ), що всупереч Конституції перебуває на території нашої держави. Та ще й вимагає змінити митні процедури при ввозі товарів і вантажів, необхідних для переозброєння ЧФ РФ. Тобто - Москва виступає за скасування плати мит при ввозі в Україну озброєнь. І позиція її державних керманичів є цілком зрозумілою. Вони дбають про свої інтереси. Але, не зрозумілою є позиція Павла Лебедєва, котрий – за своєю посадою – мав би опікуватись станом безпеки саме України, а не сусідньої держави. Та пан Лебедєв, напевне не зовсім розуміючи свою відповідальність, виступає "прокурором" сусідньої держави: "Бажання Росії зрозуміле, адже технології йдуть уперед і бажання переозброїти свій флот - справедливе". Але ж ні словом не обмовився про закладений в угодах про умови перебування та функціонування російського ЧФ принцип: лише "клас на клас, ти Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • сергей 16 апреля, 17:18 До чего хочется россиянам (угро-фино-булгаро-татарам)хочется быть великими,опять они хотят стать морской державой.Похоже их история ничему не учит,вспомним балтфлот далее Кронштада не отплывал.Черноморский после нападения на Турецкий флот ночью без объявления войны в октябре 1853года,в1855году после вступления в войну Англии и Франции героически затопили сами на входе в Севастополь.По договору России запрещалось иметь флот в Черном море,и только после 11-15лет приступила к возрождению флота.В 1 мировую войну немецкий рейдер Гебен наводил страх на все черноморское побережье и наш флот,а во 2-ую хоть у немцев ине было флота в черном море,наши славные моряки не отважились вывезти защитников из Севастополяю.Возникает вопрос кому и зачем нужен флот,не имеющий даже традиций,и находящийся запертым словно в бутылке,
  матрос КОшка 23 апреля, 19:46
  Отправить их всех в Тьмутаракань, малой скоростью...Пардон-малым ходом.От полного они затонут...
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • serz 16 апреля, 15:29 (брати росіяни)погостювали й годі та й взагалі як ваша мудрість каже\в чужой монастырь со своим уставом не ходят\ Росія велика місця для ваших корит вистачить та нам легше стане дихати і не буде в Криму кому воду мутити так що гудбай раша!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Anonimus 16 апреля, 17:18
  Вони не гостюють, вони хазяйнують. В кращих традиціях російського хазяйнування.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...