Роль Медведчука в Україні вказує на заплутаність мотивів політичних еліт - FT

Поділитися
Роль Медведчука в Україні вказує на заплутаність мотивів політичних еліт - FT Медведчук навіть після війни хоче, щоб Україна не зближувалася з ЄС і НАТО, а натомість відновила зв'язки з Росією. © http://ipress.ua/
В інтерв'ю виданню Медведчук назвав Росію і Україну дружніми країнами навіть після війни і припустив, що російські війська могли б лишитися в Донбасі.

У доньки Віктора Медведчука неймовірно впливовий хрещений батько. Це президент Росії Володимир Путін. На Медведчука також діють санкції США за "загрозу для миру, безпеки, стабільності, суверенітету чи територіяльної цілісності" його рідної країни.

Чому ж тоді він бере участь у переговорах щодо майбутнього захоплених російськими силами територій України? Та ще й від імені Києва.

Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що 62-річний Медведчук завжди був одним з найбільш неоднозначних і загадкових політичних фігур в Україні. Він досить близький до Путіна, щоб викликати ворожість з боку багатьох у Києві. Медведчук з'являвся на фото поряд з російським президентом на зустрічах з бойових мистецтв і перегонах "Формули 1" у Сочі. В 2012 році Путін відвідав віллу Медведчука в Криму, а по телебаченню показали, як вони п'ють разом шампанське. Багато хто підозрює, що Медведчук - "агент Путіна".

"Однак, він раптом зайняв роль посередника між Москвою і сьогоднішньою прозахідною владою в Києві, а також "потенційно ключову роль у завершенні конфлікту", який почався після повалення режиму Віктора Януковича в 2014 році, російської анексії Криму і вторгнення на Схід України. Його роль підкреслює складність відносин між сусідами, які стали ворогами, і заплутаність мотивів лояльності багатьох політичних еліт", - пише видання.

В інтерв'ю для Financial Times Медведчук наполягав, що всі припущення його роботи на інтереси Росії "абсурдні".

"Я можу і маю відносини з Путіним, тому що ці відносини, з моєї точки зору, допомагають інтересам України", - сказав він британському виданню в своєму офісі на тлі телевізова з російськими новинами на екрані.

Медведчук додав, що у нього є особливий дозвіл літати напряму з Києва в Москву попри те, що обидві країни заборонили пряме сполучення. Офіційно Медведчук веде переговори про звільнення полонених в рамках Мінського процесу. Але люди, знайомі з ситуацією, сказали виданню, що насправді він бере участь у постійних таємних переговорах про інтеграцію захоплених російськими силами територій Донбасу з рештою країни.

В інтервю Медведчук сказав, що Мінські угоди висять на волосині. При цьому він звинуватив як Москву, так і Київ у невиконанні зобов'язань. За його словами, вийти з ситуації можна буде тоді, якщо парламенту України наділить захоплені російськими силами території обмеженою автономією і проведе там вибори. У свою чергу, Росія повинна виконати свою частину Мінських угод, включно з виведенням російських військ з Донбасу. Але на його думку, можливість того, що російська армія залишиться на українській території, "можна обговорити".

Медведчук додав, що вирішити конфлікт буде легше, якщо розширити переговори за рахунок тем, які тривожать Москву, включно з бажанням України приєднатися до НАТО.

"Україні не потрібен НАТО. В сьогоднішній ситуації це призведе до розколу України. Вона повинна діяти в інтересах власного розвитку. І серед цих інтересів немає приєднання до НАТО і ЄС. Жодній з організацій ми не потрібні", - йдеться в статті.

Медведчук наполіг, що Україна повинна бути "суверенною, незалежною" країною, але лише у союзі з Росією.

"Я переконаний, ми будемо дружніми країнами, чудовими сусідами. Ми були братськими країнами і будемо такими у майбутньому", - сказав Мевдедчук.

На питання, чи розділяє він твердження Путіна, що українці і росіяни - це нібито "один народ", Медведчук відповів, що він "обговорював" цю тему з російським президентом.

"Я дотримуюсь думки, що ми два народи, але дружні і братні", - сказав він.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Медведчука допитували у справі про вбивства Небесної Сотні. У прокуратурі підтвердили, що допит був "дуже тривалий, дуже докладний, і там було багато цікавих моментів". Втім, деталі тоді не розголошувалися.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі