Рибак запропонував розширити повноваження Верховного суду

11 березня 2013 в 14:07

На думку спікера Ради, ВСУ необхідно повернути у перелік суб'єктів, які можуть пропонувати зміни до Конституції.

Володимир Рибак_7
Василя Артюшенкa, ZN.UA
Голова Верховної Ради Володимир Рибак вважає, що потрібно поставити питання про включення Верховного суду України (ВСУ) у перелік суб'єктів, які можуть пропонувати зміни до Конституції.

Про це він заявив, виступаючи у понеділок на урочистому засіданні з нагоди 90-річчя Верховного суду, повідомила прес-служба парламенту.

"Таке право Верховного суду існувало до 1996 року. Адже практика показує, що сегмент діяльності суддів у законодавстві дуже широкий, а ініціативи Верховного суду України щодо модернізації правової системи і конкретних законів, як ніколи будуть корисні для єдиного законодавчого органу", - сказав Рибак.

Рибак також зазначив, що парламенту і ВСУ слід спільно вдосконалити механізм кваліфікаційного відбору претендентів на посаду судді і призначення суддів безстроково.

Нагадаємо, нинішній голова Верховного суду Петро Пилипчук подав у відставку у вересні 2012 року у зв'язку з досягненням граничного віку перебування на посаді судді - 65 років. Досі парламент не прийняв відставку, і Пилипчук займає головне суддівське крісло країни.

Серед претендентів на посаду голови Верховного суду називають колишнього голову Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леоніда Фесенка, суддю ВСУ, голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігоря Самсіна, першого заступника голови ВСУ Ярослава Романюка.

Читайте також:

Верховний суд поки залишиться без голови: кандидат на посаду заблокував власне обрання

Опозиція запропонувала ліквідувати Вищий адмінсуд

Євросуд зобов'язав Україну відновити на посаді суддю ВС, звільненого "кнопкодавами"

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • прадід 11 марта, 16:50 В умовах триєдинства представницької демократії повноваження суддям має надавати тільки народ, а вже обрані народом судді самі визначають собі необхідний апарат управління та кваліфікаційної атестації, а також наймають слідчі органи з прокурорів і адвокатів. Триєдинство демократії не потребує Конституційного суду, Генеральної прокуратури та інших структур, які не служать народові, а лише прислуговують якійсь одній гілці влади. Жодна гілка влади не має права приймати одноосібні рішення. Народ сприймає владу тільки триєдиною. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 27.44
EUR 29.28