Рибак запропонував розширити повноваження Верховного суду

11 березня 2013 в 14:07

На думку спікера Ради, ВСУ необхідно повернути у перелік суб'єктів, які можуть пропонувати зміни до Конституції.

Володимир Рибак_7
Василя Артюшенкa, ZN.UA
Голова Верховної Ради Володимир Рибак вважає, що потрібно поставити питання про включення Верховного суду України (ВСУ) у перелік суб'єктів, які можуть пропонувати зміни до Конституції.

Про це він заявив, виступаючи у понеділок на урочистому засіданні з нагоди 90-річчя Верховного суду, повідомила прес-служба парламенту.

"Таке право Верховного суду існувало до 1996 року. Адже практика показує, що сегмент діяльності суддів у законодавстві дуже широкий, а ініціативи Верховного суду України щодо модернізації правової системи і конкретних законів, як ніколи будуть корисні для єдиного законодавчого органу", - сказав Рибак.

Рибак також зазначив, що парламенту і ВСУ слід спільно вдосконалити механізм кваліфікаційного відбору претендентів на посаду судді і призначення суддів безстроково.

Нагадаємо, нинішній голова Верховного суду Петро Пилипчук подав у відставку у вересні 2012 року у зв'язку з досягненням граничного віку перебування на посаді судді - 65 років. Досі парламент не прийняв відставку, і Пилипчук займає головне суддівське крісло країни.

Серед претендентів на посаду голови Верховного суду називають колишнього голову Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леоніда Фесенка, суддю ВСУ, голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігоря Самсіна, першого заступника голови ВСУ Ярослава Романюка.

Читайте також:

Верховний суд поки залишиться без голови: кандидат на посаду заблокував власне обрання

Опозиція запропонувала ліквідувати Вищий адмінсуд

Євросуд зобов'язав Україну відновити на посаді суддю ВС, звільненого "кнопкодавами"

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • прадід 11 марта, 16:50 В умовах триєдинства представницької демократії повноваження суддям має надавати тільки народ, а вже обрані народом судді самі визначають собі необхідний апарат управління та кваліфікаційної атестації, а також наймають слідчі органи з прокурорів і адвокатів. Триєдинство демократії не потребує Конституційного суду, Генеральної прокуратури та інших структур, які не служать народові, а лише прислуговують якійсь одній гілці влади. Жодна гілка влади не має права приймати одноосібні рішення. Народ сприймає владу тільки триєдиною. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...