Топ Новини

Рибак впевнений, що Рада прийме необхідні для євроінтеграції закони до кінця травня

22 квітня 2013 в 16:56

Спікер Верховної Ради запевнив керівників моніторингової місії Європейського парламенту, що всі гілки влади докладають максимум зусиль для виконання Україною своїх зобов'язань перед ЄС.

рыбак
Володимир Рибак
Політичні сили українського парламенту налаштовані докласти всіх зусиль для підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, заявляє голова Верховної Ради Володимир Рибак.

"Мене тішить, що на минулому тижні нам вдалося розблоковувати роботу Верховної Ради України і повернутися до конструктивної діяльності. Сьогодні всі політичні сили парламенту рішуче налаштовані, щоб докласти всіх зусиль для підписання Угоди про асоціацію у листопаді цього року", - заявив Рибак під час зустрічі з керівниками моніторингової місії Європейського парламенту Олександром Кваснєвським і Петом Коксом в понеділок у Києві.

У свою чергу Кваснєвський заявив, що підписання Угоди про асоціацію "відкриє нову главу в історії України". "Ми говоримо не тільки про підписання Угоди, а й про дуже тривалу співпрацю між Україною і Євросоюзом. Асоціація з ЄС - це сьогодні стратегія для України", - сказав Кваснєвський.

Він також зазначив ключову роль парламенту у період підготовки до Вільнюського саміту і підписання Угоди про асоціацію. "Дуже важливо, як буде працювати Верховна Рада на шляху до підписання Угоди про асоціацію. Для іміджу України важливий парламент, який працює, а не заблокований", - зазначив Кваснєвський.

- Кабмін відзвітував про виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС

За словами Рибака, всі гілки влади докладають максимум зусиль для виконання Україною своїх зобов'язань перед ЄС. Він також висловив думку, що до кінця травня будуть прийняті всі закони з євроінтеграційного пакету. "Конституційна більшість у Верховній Раді готова провести необхідну підготовчу роботу до Саміту у Вільнюсі у листопаді", - сказав Рибак.

Спікер парламенту зазначив, що українська сторона розглядає діяльність моніторингової місії Європейського парламенту як вагомий фактор у встановленні взаємної довіри і поглиблення активного діалогу між Україною та ЄС у рамках підготовки до підписання Угоди про асоціацію.

"Сприймаємо її як свідоцтво результативності діяльності місії і її важливої ролі як ефективного каналу комунікації між Україною і Європейським Союзом щодо окремих питань порядку денного", - сказав спікер.

Керівник парламенту зазначив, що Україна підтверджує свою відкритість і конструктивну спрямованість у контексті посиленої уваги ЄС до різних резонансних справ в Україні і докладає максимальних зусиль для розгляду відповідних питань в рамках реформування системи правосуддя в Україні.

"Указ президента України від 7 квітня цього року про помилування шести засуджених, зокрема колишніх членів уряду Юрія Луценка і Георгія Філіпчука, став черговим важливим кроком у рамках послідовної реалізації політики щодо декриміналізації і гуманізації законодавства України", - сказав Рибак. За його словами, цей крок не тільки засвідчив "спрямованість вищого керівництва країни продовжувати гуманізацію судової системи, а й, враховуючи пильну увагу Євросоюзу до цієї справи, у черговий раз підтвердив пріоритетність для України підписання Угоди про асоціацію з ЄС".

Рибак висловив надію, що подальша робота моніторингової місії Європарламенту буде корисною для всіх. За його словами, діяльності місії могла б сприяти комплексні реформи системи правосуддя і прокуратури, що допомогло б Україні швидше досягти європейського рівня.

"Ваша місія також має значний потенціал у встановленні діалогу між владою і опозицією в Україні. Сподіваюся, що нинішня зустріч стане важливою, насамперед, з цієї точки зору", - зазначив Рибак.

Він також зазначив, що внутрішньополітична стабільність є ключовою умовою ефективної роботи зі створення належних умов для підписання Угоди про асоціацію. Рибак підкреслив, що він як керівник парламенту закликає колег "до примирення та об'єднання зусиль навколо європейського вибору України".

Читайте також:

Опозиція закликала Євросоюз підписати угоду про асоціацію

Німеччина не готова підписати договір про асоціацію ЄС з Україною

Екс-голова Європарламенту назвав Україну частково авторитарною країною

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...