Топ Новини

Рибак відзвітував перед Європою за виїзне засідання більшості

5 квітня 2013 в 14:52

Спікер роз'яснив керівникам дипломатичних місій країн - членів Євросоюзу і США ситуацію з блокуванням Ради опозицією і причини виїзного засідання парламентської більшості на Банковій.

Владимир Рыбак
Володимир Рибак
pravda-nn.ru

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак під час зустрічі з керівниками дипломатичних місій країн - членів Європейського Союзу і США, пояснив ситуацію, що склалася в парламенті. Про це повідомили у прес-службі Верховної Ради України.

"Оскільки ви представляєте держави, в яких парламенти є найважливішою гілкою державної влади і одним з основних фундаментів демократії, мені здається, що події останніх днів в українському парламенті повинні були вас серйозно спантеличити", - сказав він.

Український парламент, сказав голова Верховної Ради, "переживає кризовий сезон з точки зору законодавчої ефективності". "З часу обрання нового складу Верховної Ради на перше квітня цього року з 958 законопроектів, які підлягають розгляду, прийнято в цілому 12 документів, - зазначив він. - Серед неприйнятих законів знаходиться і пакет законопроектів, без яких підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС стає просто неможливим".

Рибак заявив, що парламент сьомого скликання "практично стає недієздатним через тактику обструкції, яку меншість взяла на озброєння в якості основного методу внутрішньопарламентської політичної боротьби". "Так зване "блокування трибуни" насправді правильніше було б назвати військовим терміном "облога з метою капітуляції" більшості", - сказав він. За словами Рибака, з 28 пленарних засідань другої сесії Верховної Ради сьомого скликання, включених у календарний план роботи, їх абсолютна більшість - 17 - були заблоковані. "Причини такої облоги були різними - ви їх знаєте - але результат був один: повна пленарна бездіяльність парламенту", - сказав він.

"Як це не сумно, але парламент нового скликання, особливо його окремі фракції і політичні сили, перебувають у полоні руйнівної стихії відкритого нехтування законом, юридичного нігілізму щодо нами ж прийнятих законів, - відзначив Рибак. - Відкрита неповага до закону, низька правова дисципліна - вкрай небезпечна тенденція в парламенті. Вона закладає міну сповільненої дії під самим парламентаризмом в Україні", - заявив спікер.

Серед причин, які породжують такі явища, Рибак назвав "дитячу хворобу" нових парламентаріїв і низький законодавчий професіоналізм депутатського корпусу в цілому, "завищені політичні амбіції як окремих політичних сил, так і їхніх лідерів, орієнтація на щотижневі рейтинги, а не на кінцевий результат депутатської роботи" і "вкрай полярний характер політичних сил, представлених у новому парламенті". "Звідси - затятість позицій і низька здатність до компромісу", - заявив він.

За його словами, дії більшості "цілком природна реакція" на поведінку частини народних депутатів України, які називають себе "парламентською опозицією". "Логіка дій більшості була не стільки політичною, скільки логікою здорового глузду. Парламент не виконує своїх конституційних функцій через блокування його роботи; не розглядає законопроекти, які повинні бути прийняті для виконання зобов'язань України у контексті європейської інтеграції; крім того, поведінка депутатів трьох фракцій є прямим порушенням вимог Регламенту, який має силу закону", - пояснив він.

За словами голови Верховної Ради, як наслідок, 3 квітня група народних депутатів України у складі 241 парламентарія звернулася із закликом до колег з опозиції розпочати конструктивну роботу і припинити спілкування через ультиматуми і шантаж.

У такій ситуації, заявив Рибак, цілком логічним було прийняття більшістю голосів народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України рішення про проведення пленарного засідання не у заблокованому залі пленарних засідань, а в іншому парламентському приміщенні, яке розташоване на вулиці Банковій.

Читайте також:

Опубліковано список депутатів - учасників "виїзного" засідання

Янукович підпише закони, прийняті парламентською більшістю на Банковій

Опозиція вимагає переголосувати закони, прийняті поза парламентом

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...