Топ Новини

«Репортери без кордонів» вимагають у Нацради провести чесний розподіл цифрових частот

25 серпня 2011 в 10:21
Міжнародна журналістська організація «Репортери без кордонів» висловила стурбованість щодо результатів цифрового конкурсу в Україні та в листі закликала голову Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Володимира Манжосова провести чесний і відкритий розподіл цифрових частот.
televizor.jpg
domsluha.ru

«Репортери без кордонів» хотіли би привернути вашу увагу до скрутного положення, в якому опинилось багато українських регіональних та національних телеканалів в результаті конкурсу на розподіл місць у цифровому мультиплексі, підсумки якого було оголошено Нацрадою 16, 17, та 18 серпня.

Ми стурбовані такими результатами конкурсу, оскільки в них не дотримано принципів незалежності та плюралізму ЗМІ, що гарантуються статтею 34 Конституції України. Прихована цензура, що здійснюється шляхом упередженого розподілу частот, матиме згубні наслідки для свободи слова в Україні», - сказано в листі, підписаному генеральним секретарем «Репортерів без кордонів» Жаном-Франсуа Жульяр.

В організації вважають, що більшість частот було надано каналам, «які відомі своїми зв’язками з владою». 

«Критерії виділення частот були непрозорими. Відомі регіональні телеканали, такі, як 9 Канал, Чорноморська ТРК, ЗІК, Рівне-1, та багато інших, не отримали цифрових частот. Натомість, п'ять телеканалів - «Новий формат ТВ», «Партнер ТБ», «ТВ Вибір», «Лідер ТВ», та «Аріадна ТВ», отримали переважну кількість місць в цифровому мультиплексі, не дивлячись на те, що їх було створено напередодні конкурсу, і всі вони зареєстровані в Києві. Критерії розподілу частот на національному рівні також потребують прояснення. Результати конкурсу, оголошені 18 серпня, викликають стурбованість щодо незалежності ЗМІ, адже більшість частот було надано каналам, які відомі своїми зв'язками з владою», - ідеться у листі-зверненні.

«Репортери без кордрнів» вимагають чесний розподіл цифрових частот.

«Наша організація приєднується до всіх тих, хто вже висловився з вимогою провести чесний і відкритий розподіл цифрових частот, у відповідності з Європейською конвенцією прав людини та іншими міжнародними угодами, які було підписано і ратифіковано Україною». 

18 серпня Нацрада визначила переможців конкурсу на вільні місця в цифрових мультиплексах (багатоканальні телемережі МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) із загальнонаціональним покриттям. Було розподілено усі 28 місць. Вісім телекомпаній отримали право мовити у форматі підвищеної якості HD («Інтер», «Україна», «Кіноточка», ТОНІС, «Мега», Enter music, «МТВ Україна», «Банк ТV»). 16 та 17 серпня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення визначила переможців конкурсу на вільні місця в цифровому мультиплексі МХ-5 із регіональним покриттям.

За матеріалами: Телекритика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...