Регіонали запланували прийняти закон про російську мову в цілому вже сьогодні

24 травня 2012 в 11:01
Голоси за проект про російську мову забезпечив голова виборчого штабу Партії регіонів Андрій Клюєв. Ще напередодні в Раді не було 226 голосів за закон.
kluev-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Парламентська більшість має намір прийняти закон про регіональні мови, який зрівнює російську мову з державною в половині областей України, в першому читанні і в цілому вже на засіданні в четвер, 24 травня.

За інформацією ZN.UA, сьогодні в будівлі парламенту перебував глава виборчого штабу Партії регіонів Андрій Клюєв, який мав забезпечити успіх голосування, оскільки ще в середу в Раді не було необхідних 226 голосів за закон.

Як повідомлялося, народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко в серпні 2011 року зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про засади державної мовної політики» № 9073, який передбачає використання регіональних мов нарівні з державною.

У пояснювальній записці наголошується, що в разі прийняття законопроекту російська мова стане регіональною у 13 адміністративно-територіальних одиницях України — там, де російська є рідною для, як мінімум, 10% населення — у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим та містах Києві і Севастополі; кримсько-татарська — в АР Крим, угорська — в Закарпатській області, румунська — у Чернівецькій.

Автори законопроекту пропонують передбачити офіційну публікацію актів вищих органів державної влади українською і російською мовами, регіональними або мовами нацменшин. При цьому держава зобов'язується гарантувати жителям певної території надання адмінпослуг не тільки державною українською мовою, а й регіональною або мовою нацменшин.

Телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин, мовами міжнародного спілкування тощо.

Читайте також:

Регіонали мають намір прийняти закон про російську мову в прискореному режимі

«Партія регіонів» пропонує встановити статус російської мови як регіональної в половині областей України, — законопроект

Регіонали хочуть розглянути законопроект про статус російської мови вже на цьому тижні

Литвин за єдину державну мову, але робить для цього, «менше ніж потрібно»

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...