Топ Новини

Регіонали запевнили, що «мовний закон» не буде істотно змінено

4 вересня 2012 в 05:46
У Партії регіонів вважають, що «мовний закон» не зазнає істотних змін, а також, що будуть виправлені деякі пункти, аби була відповідність Конституції.
yazik_rus.jpg
novosti.dn.ua

Закон про засади державної мовної політики не буде істотно змінений. Про це заявив заступник голови фракції Партії регіонів Володимир Рибак.

«Може, якісь пункти, згідно з Конституцією, потрібно підправити, змінити (закон-ред.) - так, такий варіант я допускаю. Але я не думаю, що якісь серйозні будуть зміни», - сказав він в інтерв'ю 5 каналу.

При цьому Рибак відзначив, що якщо постане питання про російську мову як другу державну, його треба буде винести на референдум.

«Що стосується російської мови, якщо потрібна буде друга державна мова, то сьогодні працює Конституційна асамблея. Мабуть, треба буде винести це питання на референдум, щоб люди сказали свою думку - «так» чи «ні», - підкреслив він.

«Але сьогодні треба орієнтуватися на чинну Конституцію», - сказав політик.

Нагадаємо, голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов прогнозує розгляд парламентом змін до мовного закону після виборів 28 жовтня.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їх чисельність перевищує 10%.

У східних і південних областях України місцеві органи влади зробили ряд кроків з реалізації положень закону.

Тим часом, за дорученням глави держави було створено групу з доопрацювання даного документа. За даними ЗМІ, положення нового проекту закону не передбачають для мов нацменшин статусу регіональних, а лише окреслюють заходи щодо їхнього захисту в тих регіонах країни, де проживає не менше 30% носіїв тієї, чи іншої мови.

Читайте також:

Навіть донецька соціологія не виявила підтримки українцями закону про мови

Тиражі книг російською мовою зросли на 75%

Львівська міськрада оскаржить мовний закон у Конституційному суді


Росія допоможе Україні впроваджувати російську мову в навчальних закладах

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...