Регіонали розраховують на 250 голосів при прийнятті закону про мовну політику

Поділитися
За мовний законопроект точно готові проголосувати Партія регіонів і фракція комуністів. Загальне число депутатів цих двох фракцій налічує 216 осіб. У Партії регіонів вважають, що це число можна збільшити до 250.

У Партії регіонів як і раніше стверджують, що у них є необхідні голоси для ухвалення закону про державну мовну політику.

"Спікер (голова Верховної Ради Володимир Литвин) закрив засідання і не дав нам проголосувати. Ми повинні були дати (проголосувати за закон про державну мовну політику) близько 230 голосів", - сказав народний депутат від Партії регіонів Юрій Болдирєв на засіданні круглого столу, в ході якого обговорювалися проблеми статусу російської мови в Україні.

Відповідаючи на уточнююче питання про те, чи не боїться Партія регіонів, що за нинішній тиждень перед наступному пленарному 230 голосів можуть "розгубитися", Болдирєв наголосив, що існує ймовірність того, що готовність на наступному пленарному тижні голосувати за цей законопроект висловлять тільки Партія регіонів та фракція комуністів, загальне число депутатів цих двох фракцій налічує 216 осіб. Однак, на думку Болдирєва, "можна набрати і 250".

"Все залежить від того, як буде проводитися робота з нашими колегами", - зазначив він.

Депутат фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Павловський, що бере участь у круглому столі, не уточнив, якими будуть дії опозиційних фракцій "БЮТ-Батьківщина" і "Наша Україна - Народна самооборона" на наступному пленарному тижні щодо розгляду в парламенті цього законопроекту.

"Буде день і буде інформація для журналістів", - зазначив депутат.

Директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський підкреслив, що сформована ситуація свідчить тільки про те, що в мовному питанні українській владі необхідно шукати компроміс.

"Українська мова потребує захисту, і це чиста правда", - сказав експерт.

Читайте: Вечірня сесія Верховної Ради закінчилася бійкою. Закон про мови не прийняли (відео)

При цьому Погребинський додав, що чомусь цим питанням ніхто в Україні серйозно не займається, а політики вважають за краще влаштовувати істерики, якщо мова заходить про українську мову. У той же час він відзначив, що захисту потребує також і російська мова, особливо у західних регіонах України. "Необхідно шукати компроміс у цьому питанні", - сказав політолог.

У свою чергу, академік Микола Жулинський підкреслив, що він здивований політикою нинішньої державної влади. Він підкреслив, що президент України Віктор Янукович під час виборчої кампанії заявляв про необхідність об'єднати східні і західні регіони України і зняти всі питання, які розколюють українське суспільство. Проте на даний момент проводиться зовсім протилежна політика.

Жулинський підкреслив, що попередній президент Віктор Ющенко підписав у 2010 році указ про концепцію державної політики в Україні. Академік зазначив, що ця концепція максимально враховувала думки експертів у мовному питанні. Однак нинішня влада в Україні забула про існування цього указу і про цю концепцію. Він також висловив жаль з приводу того, що цей указ не реалізований, хоча він передбачав розробку плану розвитку державної мови, а також мов національних меншин.

"Якщо б хотіла Партія регіонів спокою, миру і взаєморозуміння у суспільстві і не використовувати мовну проблему у своїх передвиборчих цілях, логічно було б їм прийняти закон про українську мову і захищати права української мови", - вважає академік.

Як повідомлялося, 24 травня у залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, внесеного народними депутатами фракції Партії регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, сталася бійка між народними депутатами. В результаті бійки Петруку розсікли голову, його відвезла «швидка допомога».

Після бійки народні депутати заблокували парламентську трибуну і президію, однак, оскільки засідання до того часу було вже закрито, незабаром розійшлися.

Засідання 25 травня так і не відбулося через блокування опозицією трибуни та президії парламенту.

Наступне пленарне засідання відбудеться 5 червня. !zn

Читайте також:

Для регіоналів бійки в парламенті - ознака демократії

Симоненко виправдовував у Раді депортацію кримських татар Сталіним

Вечірня сесія Верховної Ради закінчилася бійкою. Закон про мови не прийняли (відео)

Депутати продовжили парламентську бійку у студії Шустер Live (відео)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі