Топ Новини

Регіонали просять КС дозволити їм приховати від народу свої мільйонні статки

20 лютого 2012 в 13:19
Депутати з партії президента Януковича збираються пустити нанівець всі його намагання щодо боротьби з корупцією, засекретивши руками КС свої мільйонні статки.
rada1294844652_11.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Депутати-регіонали просять Конституційний Суд скасувати два положення закону "Про засади запобігання і протидії корупції", який набрав чинності 1 січня 2012 року.

Про це йдеться у поданні до КС 53 депутатів від Партії регіонів, текст якого є у розпорядженні "Української правди".

Зокрема, депутати просять скасувати положення, за яким до цьогорічних декларацій мали заноситися видатки чиновників та їхніх родин, здійснені ними після 1 липня 2011 року. (Нова декларація вимагає від чиновників звітувати про придбання нерухомості та транспортних засобів, а також будь-яких предметів вартістю понад 150 тисяч гривень. Така декларація вперше мала бути подана до 1 квітня 2012 року).


Крім того, закон містить пряму вимогу про оприлюднення таких декларацій найвищим керівництвом держави.

Окрім небажання показувати свої видатки перед виборами, регіонали намагаються руками Конституційного суду скасувати другу норму.

Так, новий антикорупційний закон забороняє чиновникам "входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку".

Ця норма поширюється на всю верхівку держави - президента, прем'єр-міністра, членів уряду, депутатів, керівника СБУ, генпрокурора, голову Нацбанку, суддів, начальницький склад міліції, податкової, СБУ, митниці.

Таким чином, закон заборонив усім чиновникам мати акції підприємств.

За новим законом, починаючи з 1 липня минулого року всі державні службовці, які володіють корпоративними правами, є автоматично порушниками закону і мають бути звільненими.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович у своїй ексклюзивній статті у "Дзеркалі тижня. Україна" у контексті боротьби з корупцією заявив, що "віднині в Україні більше не буде касти недоторканних". 

Читайте также:

Лавринович оприлюднить список корупціонерів

В адміністрації президента вирішили відкласти боротьбу з корупцією

Янукович і міністри зможуть не оприлюднювати свої доходи

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...